Čtenářka Gerda nám poslala příběh o majiteli cyklo opravny, který se zachoval značně nestandardně a uznal svou chybu. Díky Vám Gerdo za příspěvek i zlepšení víry v lidi.

Dobré ráno, v tomhle počasí je radost jezdit!

 Nejradši jezdím lesem. Už jsem kdysi psala o krásné lesní asfaltce mezi Týništěm nad Orlicí a Třebechovicemi - 8 km pryskyřičného vzduchu nádhernou krajinou a zakončení je v Bědovické oboře s bílými daňky a Bohouškem (to je naše oblíbené divoké prase). Toto trasu jsme nikdy nevynechali a vřele doporučuji jako nenáročnou i rodinách s dětmi, co se teprve jezdit učí.
Přijeli jsme tedy na dovolenou na Holicko, samozřejmě jsme měli kola s sebou, a jako každý rok jsme před zahájením cyklovýletů s koly zajeli do malého cykloservisu poblíž.

Příjemný mladý muž se našim vehiklům věnoval s velkou péčí, já své Esce dopřála nové přezutí, abych se vyhnula maléru a nepíchla. I manžel si přehodil zadní plášť, tedy NECHAL přehodit.

Majitel servisu všechno řádně dotáhl (pozdější malér) a my radostně vyrazili do lesů. Tentokrát jsme si vybrali trasu z Borohrádku na písník Světlá a z něj pak k Divoké Orlici. Kdo to tam zná, ví, že je tam skutečně hodně písčitých cest, po kterých se musí umět jezdit a s kopce včas brzdit než to místo nás udělá kupa písku.

Dojížděli jsme k trampské chatě Na veselé bídě, když jsem si všimla, že manžel jede přede mnou na téměř prázdném zadním kole. A to byl tedy průšvih na druhou. Kilometry od civilizace. Pěšky s naloženými koly jsme nakonec za velkého nadávání manžela dojeli na tábořiště u Orlice, muž usedl na pařez a jal se spravovat kolo. K smrti nerad sundává zadní, kvůli přehazovačce, a musí to rozšroubovat - upínáky nemá.

Problém byl na světě - v cykloopravně kolo pan majitel dotáhl natolik poctivě, že nebylo síly ho sundat!! Už jsem se začla potit strachy, co si tam počneme, nikde ani človíčka a navíc má manžel postiženou nohu, takže bez kola je nemožný. Asi po hodině zoufalých pokusů mu najednou hlavou bleskl nápad „zavolám  mu (tehdy MU, nyní už je to Jirka), ať mi to sem přijde opravit!“ Připadalo mi to naprosto šílené.

Kdo by autem dojel až na takové místo, u nás ve městě by se nám každý vysmál. Ale manžel je palice, signál NAŠTĚSTÍ byl, i dovolal se. Představte si, že se nevymlouval, ale nechal si vysvětlit trasu a vydal se na pomoc!!

Já jsem mu šla lesem naproti k větší asfaltce, abych ho navedla, on měl opět naštěstí auto, které bylo schopno jet i v takovém měkkém terénu a přes louku jsme pak spolu pěšky došli ke kolu. Měl s sebou nářadí a hned uznal, že to přehnal s dotažením. Rukama to opravdu nešlo.

On to měl za pár minut, i s přehozením duše (nebyla píchlá, ale mezi plášť a tu duši se dostal písek a prodřel ji). A teď přijde happy end. NEVZAL SI ZA TO ANI KORUNU. PRÝ TO BYLA JEHO CHYBA. No věřili byste tomu? Dneska?!

Ten příběh píšu v době špatných mezilidských vztahů jen abyste věděli, že i tak se zázraky dějí a dobrý člověk ještě žije. Teď je asi na Tour de France, jezdí s rodinou každoročně, máme je moc rádi a po této příhodě ještě víc.
Gerda


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama