shutterstock-1203223126.jpgFoto: Shutterstock

Značku Hermés najdeme ve skříních bohatých celebrit a královských rodů, ale běžným lidem může trvat měsíce, ale i roky, než ušetří dostatek peněz na nákup jednoho doplňku. Zároveň však nejde jen o módní výstřelek, který budete nosit každý den. Hermés se kupuje často na investici, modely této značky neztrácejí na hodnotě, naopak ve většině případech jejich cena roste.

Přesně 100 let po založení značky Hermés byl na trh uveden první ikonický hedvábný šátek. Tkanina té nejvyšší kvality se musela dovážet z Číny. Když v roce 1937 objevil první kousek, navždy změnil to, jak se společnost dívala na šátky. Najednou byl z obyčejného doplňku, který často nosily ženy na pole, symbol té nejvyšší kvality a prestiže. Často ho dávali muži svým milenkám, které je nosily uvázané na hlavě a hodily se například při jízdě v kabrioletu.

shutterstock-395804398.jpgFoto: Shutterstock

Díky kvalitnímu materiálu a nádhernému designu si šátky zamilovaly ženy po celém světě. Nosila je Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, Grace Kelly a nedá na ně dopustit ani britská královna Alžběta.

Grace-Kelly.jpgFoto: Profimedia

Traduje se, že výroba jednoho šátku trvá déle než běžné těhotenství. Ve skutečnosti celý proces zabere 18 měsíců. Cena je vysoká (ty nejcennější kousky stojí i 985 milionů Eur) a kousků je jen omezené množství. Exkluzivita je tedy zapříčiněna nejen kvalitním zpracováním, ale také dostupností.

shutterstock-1537804961.jpgFoto: Shutterstock

Několik zajímavostí

  • Všechny šátky jsou navržené umělci, kteří vytvářejí každý šátek individuálně. Návrhy vycházejí z původního motivu jezdectví s různorodými ilustracemi.
  • Každý šátek má 27 různých barev. Složitý proces sítotisku může trvat až šest měsíců.
  • Hermés šátky jsou vyráběné z hedvábí získaného z kokonů bource morušového. Na výrobu jednoho šátku je potřeba 250 bourců.
  • Lemy šátků jsou pečlivě ručně šity a jsou jedním z aspektů, jak ověřit pravost.
  • Šátky jsou vyrobené jen ve třech velikostech, 16 x 16, 36 x 36 a 55 x 55. Všechny jsou dokonalé čtverce.
  • Partnerství Hermés se saharským kmenem Tuaregů je jedním z příkladů, jak značka začala v designu používat nativní umělecká díla.
  • Hermés podporuje řemeslníky na Mali, v Pákistánu a v Brazílii.

Zamilovat se do šátků Hermés je snadné, ale nebuďte ukvapené. Na trhu se objevuje mnoho padělků, které nemá smysl kupovat. Když budete dobře hledat, seženete z druhé ruky šátek Hermés například na Vinted okolo 5 tisíc korun. Na Ebay ho seženete okolo dvou tisíc korun. Ta nejmenší velikost, která lze uvázat jen kolem krku nebo kolem ruky stojí na Hermes.com 4 600 Kč, větší pořídíte za 10 000 Kč. Ty nejcennější stojí na e-shopu 117 000 Kč.

Čtěte také:

Reklama