Už když plánovala s manželem děti, ujistila se, že on s jejím názorem souhlasí. Lenka totiž nikdy nesympatizovala s tím, být „otrokem“ svých dětí. Viděla to u svých kamarádek, které veškerý svůj čas trávily jen s potomky a spokojené nebyly. Neustále si stěžovaly, že kvůli dítěti nemohou v klidu nakoupit, jít s partnerem na večeři atd. Tomu se Lenka chtěla vyhnout. Nechtěla skončit jako ony. Z toho důvodu si po pár měsících po porodu ihned našla chůvu. Což jí i partnerovi vyhovuje, ale nejbližší to nechápou a mnohdy na ni i útočí. Dokonce i vlastní matka.

5b6442d881bc5obrazek.jpgFoto: Shutterstock.com

„O tom, že mám paní na hlídání, věděla prvně moje máma. Ta mi ihned pořádně vynadala. Podle jejich slov jsem zhýčkaná a rodič na nic, když mám problém pohlídat jedno dítě. Snažila jsem se jí svůj postoj vysvětlit, marně. I má sestra se snažila s naší mámou mluvit a říct jí, že to není zas tak špatný nápad. Také neobstála. A stejná reakce přišla od rodiny partnera i od některých kamarádek.“ Lenka tak přemýšlela, jestli opravdu nápad s chůvou je tak netradiční. Manžel jí ale vysvětlil, že pokud je spokojená, ať okolí neřeší.

Jsou to už tři roky, co má Lenka chůvu, která se aktuálně stará o jejich dvě děti, a nemůže si to vynachválit. Rodina občas utrousí nějakou kousavou připomínku, Lence je jasné, že neustále bude trnem v oku pro své okolí, protože nepodléhá klasickému vzorci matky. Už to ale přestala řešit. „Mám dostatek prostoru na své osobní potřeby, i milovaného partnera, díky čemuž máme stále šťastný a harmonický vztah. Na své děti se o to víc těším a díky tomu, že mám možnost si odpočinout, nejsem vystresovaná a hysterická jako některé z maminek."

Čtěte také: