„S bratrancem jsme si nikdy nebyli zrovna blízcí, nebylo moc, co si říct. Vždy nás spojovala jen jeho maminka, moje teta. U té se celá rodina často schází a všichni ji milují. Je to moc fajn ženská. A tak, když za mnou přišla s velkou prosbou, nešlo říct ne,“ pouští se Veronika do vyprávění svého příběhu, o němž zatím neví, jak dopadne.
5b152d10e8802obrazek.png

Zachraň mého syna!

O jako prosbu šlo? Žádala svou neteř, aby poskytla střechu nad hlavou jejímu jedinému synovi. Jinak by se svou čtyřčlennou rodinou skončil na ulici, případně u ní ve dvoupokojovém bytě. „Vůbec se mi do toho nechtělo, ale teta byla vážně zoufalá. Vždy se o svého syna úzkostlivě starala, byť byl už dávno dospělý a často si to navíc ani nezasloužil. I teď přišel o byt vlastní vinou, v exekuci. Jenže láska matky bývá slepá. Sama mám dvě děti…“ přiznává Veronika s tím, že tetě zkrátka nešlo říct ne. Tím spíš, když s rodinou žije ve velkém domě, který její muž zdědil po rodičích.

„Petrovi, mému manželovi, se to příliš nezamlouvalo, ale nakonec to nechal na mně. Dělej, jak myslíš, řekl. A já tetě kývla. Hned druhý den se k nám bratranec s rodinou nastěhovali. Děkovali a slibovali, jak se hned následující měsíc přesunou do pronájmu který už mají přislíbený,“ popisuje Veronika, která začala mít dobrý pocit z bohulibého skutku. Ten jí ale záhy přešel. Rodinka se ke stěhování totiž nemá.

Nic jim není dost dobré

„Z jednoho měsíce jsou už tři! A to, že by zvedli kotvy, je stále v nedohlednu. Byt jim tehdy někdo údajně vyfoukl a oni stále nemůžou sehnat jiný. Když se jim s Petrem snažíme něco najít, vždy na tom najdou mouchy. Jednou je to pro ně moc malé, jindy zase daleko od školky nebo ve špatné lokalitě. Výmluvy, výmluvy, výmluvy. Prostě se jim u nás zalíbilo. Platí jen za energie, žijí v luxusu,“ zlobí se Veronika, ale sbalit jim kufry si zatím netroufá.

„Je mi jasné, že teta by to špatně nesla, a úplně bychom tím rozbourali rodinné vztahy. I moje mamka mě prosí, ať to ještě vydržíme, že máme přeci dům velký dost. Jenže komu by se líbilo mít v době lidi, kteří mu nesedí? Lidi, kteří prostě jen parazitují na druhých? A to ani nemluvím o ztraceném soukromí... Jestli to takhle půjde dál ještě pár měsíců, můj jinak zlatý muž bouchne, teta neteta,“ dodává Veronika.

Čtěte také:

Reklama