Pro Dagmar byla matka s otcem (68 let) nejkrásnějším, nejstabilnějším párem. Od mala v nich viděla ideál manželství. Čím byla starší, tím více ji fascinovalo, jak elegantně, rozumně dokázali spolu řešit všechny banální i velmi závažné problémy. Ruku v ruce překonali matčinu rakovinu, která se dvakrát vrátila, smrt nejmladšího dítěte, velké finanční problémy atd. Zvláště táta byl pro Dášu symbolem pravého muže. Vždy se o ně všechny postaral, plnil své ženě vše, co jí na očích viděl. I po téměř 50 letech manželce stále nosil každou neděli květinu a dával svou lásku najevo, klidně veřejně. Nebylo tedy ani zrnko pochybnosti, že by něco mohlo být jinak. Že věci nejsou takové, jak by se mohlo zdát, se Dagmar přesvědčila před dvěma měsíci. To, co viděla, ji zlomilo.
„Bylo to na narozeniny mého bratra. Oslava se konala doma. Sešlo se celé příbuzenstvo. Užívala jsem ty chvilky plnými doušky, pak jsem ale pocítila, že jsem měla více alkoholu než bylo třeba. Rozhodla jsem se jít do svého pokoje, který u rodičů stále mám. Omylem jsem ale vešla do místnosti vedle, do jeho kanceláře. Dveře nešly otevřít, tak jsem zabrala. Najednou jsem se ocitla na zemi a nad sebou viděla otce s kalhoty u kotníku a obnaženou tetu. Ač jsem byla opilá, došlo mi, co vidím. Sebrala jsem se a utekla. Nikdo mě neviděl, utekla jsem totiž zadem. O pár domů dále jsem si zavolala taxíka a odjela. Táta mi nepřetržitě volal, já s ním mluvit nechtěla.“
Dagmar samozřejmě začala volat i máma. Té napsala alespoň zprávu, že jela domů, protože se necítila dobře. Celý večer Dáša přemítala, co se to stalo, jak s tím naložit. Vůči otci pocítila zášť. Nenáviděla ho. „Druhý den po oslavě se objevil před dveřmi. Nechtěla jsem s ním mluvit, ale měl náhradní klíče. Vešel a začal vše vysvětlovat. Já se neudržela, dala mu facku, vlastnímu tátovi. Nezlobil se. Pronesl, že si to zasloužil. Řekl mi, že to opravdu bylo jen jednou, mohl za to alkohol a tetino nekončící svádění. Poprosil mě, abych to mámě neříkala. Prý jsme pro něj stále středobodem vesmíru, hlavně máma. V tu chvíli mě uchlácholil a já kývla. S tetou jsem nemluvila, i když mi furt volá a píše. Ona u mě úplně skončila. Každý den mě to pronásleduje. Cítím se na nic. Nemůžu vidět, jak se táta k máme lísá a vědět, to co vím, všem lhát. Usmívat se na mamku, když vypráví, co jí táta koupil, kam pojedou s tetou na výlet atd. Na druhou stranu si uvědomuji, že bych tím nejspíše vše zničila. Vážně nevím, jak dál…“
Čtěte také:
- Příběh: Náš roční syn je pro manžela zklamáním, nesmířil se s tím, jak vypadá
- „Očkovat několikatýdenní mimino je šílenost,“ vysvětluje Tereza. Ta své dítě nenechává očkovat
- „Jestli se nevzdám svého psa, prý to špatně dopadne!“ děsí se věštby Marie (37)
Nový komentář
Komentáře
Stejně to praskne. Řekla bych to matce. A celý jak to bylo i s tím sváděním. Zřejmě je na vině sestra. Ale doufám že ten příběh je vymyšlený.
Měla by říct strejdovi že otec dával tetě Hofmanský kapky
.. a už se těším na pokračování
Tak říci to mamince, to by udělala nejhrubší chybu. Doteď manželství fungovalo a nebýt toho, že otce načapala in flagranti, mohlo to být ok dál. Nedělat nic! Dospělý člověk musí umět udržet tajemství a to, že jak otec tak teta ho musí držet až do hrobu, se nic dalšího katastrofického dít nemusí. Stačí mlčet a chovat se dospěle. Ostatně...proč nevěřit tátovi, že v alkoholovém opojení podlehl svodům svojí švagrové? Už za to dostal facku, stačilo.
Napsaný příběh tak, jak je podaný mi připadá, že ho psala buď nezralá mladá dívka, nebo je vymyšlený. Na to, co má dělat se táže na bulváru Ženy? Je snad logické, že tohle by si měla nechat " do hrobu". :-/
Tak tohle je dosti ošemetná situace. Sama nevím, jak bych se zachovala. Na jednu stranu bude mlčet a bude ji to sžírat - a tím vlastně podvádět matku, nebo to řekne, zradí tátu a rozbije rodinu. Chápu, že mít takovéto tajemství je těžké, ale svěřit se někomu - to se může obrátit proti ní i rodičům. Ne každý dokáže držet jazyk za zuby.
Teď se mi budete asi smát, ale já na jejím místě bych asi šla do kostela ke zpovědi - vážně! Ne, že bych uznávala církev jako takovou, ale je lepší se v takové situaci svěřit cizímu člověku, který to nepoužije proti vám a je vázán tajemstvím. Navíc může i poradit.
Takovéto věci se neříkají. Nikdy člověk neví, jak skončí jednou sám. A ještě z toho dělat humbuk. Stane se ledacos.
Z hlediska mámy, abych asi nic neříkala, ať není nešťastná, ale co dcera? Vsadím se , že jí to užírá za živa. Jestli se s tím nedokáže vyrovnat, měla by to říct, protože jinak si sama zničí život.
tady je každá rada drahá - hlavně to ze začátku vydýchat. Ale já bych se určitě s někomu blízkému svěřila. Nemohla bych to v sobě dusit
100 % = neříkat.
Ideální pár byl jen sen . . . .
Nepříjemné.