Proč se Michaela rozhodla k zákroku si můžete přečíst v předchozím článku:

Příběh Michaely: Rozhodla jsem se k odstranění nehezkých váčků pod očima

Jaké byly její pocity při operaci? Zeptali jsme se ji několik dní po zákroku.
5f6c945b22a3dobrazek.png

Samotný zákrok je ambulantní nevyžaduje být na lačno. Musela jsem ale donést předoperační vyšetření, které není starší než dva týdny. Samozřejmě jsem před zákrokem měla v sobě menší stres, a jak se blížil termín, narůstala moje nervozita. Věděla jsem, že jdu na zákrok do jednoho z nejlepších pražských center, ale bála jsem se, jak budu po zákroku vypadat a zda nebudu mít velké otoky nebo modřiny, protože každý se hojí trochu jinak.
5f6c948a4ddacobrazek.png
Před operací mi MUDr. Kment vysvětlil, jak vše bude probíhat a uklidnil mě, abych se nebála. Je fakt, že jsem se uklidnila, lehla si na operační lůžko a poslouchala pokyny, které mi dávala sestra nebo lékař. Obličej a okolí oči mi sestra zarouškovala, vydesinfikovala a dostala jsem lokální anestezii.
5f6c94bf14838obrazek.png
5f6c94cf86354obrazek.pngK samotnému zákroku - musím říci, že mě nic nebolelo, jen to bylo chvílemi nepříjemné. Dalo se to ale vydržet. Celý zákrok, tedy obě oči, trval asi 40 minut. Na doporučení lékaře jsem si doma hned na oči přikládala sterilní obvazy namočené do chladné převařené vody (to jsem měla připravené již z předchozího dne). Trochu přes náplasti prosakovala krev, ale nebylo to nic dramatického. Je dobré být na to dopředu připravená, že se to může stát a není to nic závažného. Po pár hodinách mi přestala účinkovat lokání anestezie a cítila jsem bolest. Nebylo to ale tak hrozné, jak jsem si myslela. Vzala jsem si prášek proti bolesti (Brufen) a stačilo to, aby bolest ustoupila. Další den jsem už tuto bolest necítila, dva dny jsem si přikládala pod oči chladivé polštářky. Asi nejtěžší bylo pro mne spaní na zádech, na co nejsem zvyklá. To je doporučeno dva týdny od zákroku, aby nevznikaly jednostranné otoky a nenarušily se stehy. Abych si odpočinula, poslouchala jsem audioknížky, nedívala jsem se do počítače, za několik dní jsem už byla v pohodě. Po týdnu mi na klinice vytáhli stehy a zkontrolovali jizvy, vše bylo v pořádku. Nyní čekám, až jizvy vyblednou a bude vidět krásně to, jak moje oči prokoukly.

Musím říci se svou zkušeností, že vše se dá bez problémů zvládnout, obavy byly zbytečné. Už teď vidím, že se zákrok povedl.
5f6c970bc5456obrazek.png
Hojení

Těšíme se na Michaelu, až ji vyfotíme se zahojenými víčky a podělíme se s vámi o její proměnu.

Také vás trápí problém s očními víčky? Je to řešitelný problém! V rámci našich redakčních proměn všechny ženy, které na tomto zákroku byly, litovaly, že se nerozhodly dříve, tak moc byly ze své změny nadšené!

Jste zvědavé, jak dopadla změny Michaely, kterou trápily výrazné „pytle“ pod očima? Brzy se to dozvíte, finální fotografie budeme fotit až po měsíci po zákroku, aby byla změna dobře vidět.

Partnerem našeho tématu je Klinika plastické chirurgie Esthé. Více na Esthe-plastika.cz.

5f6c974b8c91cobrazek.png
Naše články:

Reklama