mimi-seznam.jpg Foto: Shutterstock

Petra Jirglová při návštěvě kamarádky v nemocnici narazila na opuštěné nemluvně, které v nemocniční postýlce přežívalo v otřesných podmínkách. Přivázané k pelesti, pouze v plínce a spodním prádle strádalo nedostatkem lidského kontaktu a podnětů. Později se Jirglová od personálu oddělení dozvěděla, že matka dítěte o chlapce nejeví zájem. O celém případu jste si již mohli přečíst v našem článku.

Dokonce i mnoho známých tváří vyjádřila přes sociální síť Jirglové svou podporu. Mezi nimi například zpěvačka Monika Bagárová nebo Patricie Pagáčová. „Díky moc, že jste to nenechala být,“ komentovala herečka přímo pod příspěvkem.

Životní cesta malého chlapce se naštěstí obrátila správným směrem. Podle Jirglové již našel svůj nový domov. Informovala o tom před dvěma dny prostřednictvím Instagramu. „Nikdy jsi neměl a asi ani mít nebudeš na růžích ustláno, ale ty to zvládneš, já to vím. Jsi v dobrých rukách, ty ruce o tebe budou pečovat a mazlit tě, starat se o tebe a všechno doženeš. Jsem tak šťastná, tak unavená, zlomená, tak moc mi chybíš, strašně moc. Není to konec, je to nový začátek pro nás pro oba,“ uvádí spisovatelka pod fotkou s chlapcem.

Oficiální informaci o přechodné pěstounské péči pak zveřejnila Aliance náhradních rodin ČR. „Nejkrásnější dárek ke svým blížícím se prvním narozeninám dostal osamělý chlapeček z Děčínska. Alianci náhradních rodin oslovila přechodná pěstounka z Libereckého kraje s nabídkou pomoci. Po kontaktování Ústeckého kraje byla téměř obratem s chlapečkem hospitalizovaná v nemocnici v Motole,“ uvádí na svých stránkách organizace.

Vzhledem k citlivé povaze celého případu nebude zveřejněno jméno chlapečka ani jeho nové pěstounky. Aliance pouze uvedla, že Pěstounka pochází z Libereckého kraje a přihlásila se na výzvu o pomoc. Momentálně ji personál pomáhá se zácvikem a zároveň se snaží být ženě oporou.  

Zroje: Petra Jirglova Instragram, Aliance náhradních rodin

Reklama