Dvě čárky na těhotenském testu vykouzlily Lence na tváři úsměv. Tak dlouho se s přítelem pokoušeli o miminko a teď, když to přestali řešit, je to tady! Jak jen to večer oznámí? Konečně mu snad zlepší náladu, když je poslední dobou každou chvíli zakaboněný. Možná ho taky trápilo, že se nám nedaří otěhotnět, přemítala. Slz dojetí se z jeho strany ale nedočkala.

Zpočátku to byla idylka

„Marek se mě snad pětkrát zeptal, jestli je to vážně jistý. Byl trochu zaražený, ale když viděl, jak mě tím vyvádí z míry, hned mě objal a řekl, že mě miluje, a je šťastný. No konečně, pomyslela jsem si a pevně ho objala. Klasický chlap, dostal asi šok ze zodpovědnosti, běželo mi hlavou. Dnes už vím, že šlo o něco úplně jiného,“ přeběhl Lence přes obličej stín, ale po kratší odmlce pokračuje ve vyprávění.

„Dělalo mi hroznou radost, že moje rostoucí bříško náš vztah opět stmelilo. Marek se začal vracet z práce dřív, přestal se na mě škaredit a začal se mnou zase podnikat nejrůznější výlety. Prostě jako za starých dobrých časů. A k tomu všemu mě konečně požádal o ruku! Nemohla jsem být šťastnější. Všechno ale diametrálně změnil jediný rozhovor, který nebyl pro mé uši,“ vzpomíná nastávající maminka na chvíle, co zbořily její pomalu se naplňující sny.
5ba37f798da91obrazek.png

Vyslechla, co neměla

To ráno odcházela z domu první. Chystala se k lékaři na ultrazvuk. Rozloučila se s Markem a došla až na zastávku. Jenže tam si vzpomněla, že doma nechala těhotenskou průkazku! Rychle se pro ni vrátila, ale autobus už nestihla. Zdržel ji totiž podivný telefonický rozhovor, který její muž nahoře v ložnici vedl. „Ještě nikdy jsem ho neslyšela tak křičet do telefonu. Nedalo mi to a potichu jsem přešla ke schodišti. Vím, že se nesluší poslouchat cizí rozhovory. Ale která z vás by bez mrknutí oka něco takového přešla? Bylo jasné, že můj muž mluví s nějakou ženou. A čím dál jasnější bylo i to, že mu rozhodně není cizí. Naopak. Říkal jí, aby mu nevolala, že je mezi nimi konec, ať už to jednou pro vždy pochopí. A jestli ji napadne udělat nějakou kravinu, šeredně si to odskáče. Ano, slíbil, že se se mnou rozejde, a bude s ní, ale copak teď může, když spolu čekáme dítě? Prostě se s tím smiř, Andreo, a dej mi pokoj, štěkl na ni a já uslyšela ránu. Asi švihl s mobilem,“ vypráví Lenka, která se tiše svezla k zemi a rozplakala se. Tak ji taky Marek po chvilce našel.

Zatloukat nešlo

Když ji uviděl, došlo mu, že je zle. Po jeho slovech už nešlo zatloukat. A tak se přiznal k menší, bezvýznamné aférce s kolegyní, která to celé bohužel špatně pochopila. „Možná jí prý v opilosti řekl, že mě kvůli ní nechá, ale rozhodně to nemyslel vážně. Spal s ní jen dvakrát a já jsem jediná, o kterou stojí, kterou miluje,“ popisuje Lenka s tím, že ve skrytu duše uvažovala o odpuštění. Jenže jí to nedalo. Jeho milenku vyhledala.

„Jak řekl Andreo, bylo mi jasné, o kterou jde. Počkala jsem si na ni před prací a pozvala ji na kafe. Nerada, ale šla. A odvyprávěla mi tam, jak se s mým mužem celý rok scházeli, a v práci se se svým vztahem už ani netajili. Slíbil, že se k ní nastěhuje, a se mnou se rozejde. Znal už i její rodiče! Dokonce mi ukázala i dost fotek v mobilu, které její verzi potvrdily. Nebyl důvod jí nevěřit. Řekla mi, že o něj už ale nemá zájem, protože se projevil jako hajzl. To já taky ne, odpověděla jsem a odešla,“ líčí své prozření podváděná žena. Ten večer si sbalila věci a od Marka se odstěhovala.

Prý se rozhodla špatně

„Bylo to těžké, ale odmítám žít s člověkem jen proto, že spolu čekáme dítě. Chtěl mě opustit, lhal mi. To je snad dost důvodů pro rozchod! Ne však pro mé rodiče. Není dne, aby mi nedomlouvali, abych se k Markovi vrátila. Dělám prý obrovskou chybu. Mám zapomenout na vše špatné a kvůli tomu malému začít znovu. Nebrat mu tátu. Já mám ale přeci svou hrdost!“ kroutí rezolutně hlavou Lenka.

Čtěte také:

Reklama