Tak nazvala svůj příspěvek na dnešní téma naše čtenářka s nickem Kometa. Co dokážou přítelstvím i s manželstvím udělat drogy. To se dozvíte v její velice intimní zpověďi, za kterou moc děkujeme.

Hodně jsem přemýšlela nad dnešním tématem a rozhodovala se, jestli mám napsat nebo ne. To, co se mě stalo s mojí teď už bývalou nejlepší kamarádkou, je jako ze špatného románu.

Ale k tématu. Stalo se to na zdrávce. Studovala jsem vyšší odbornou školu. Nešla jsem na ni po maturitě jako většina holek. V té době jsem byla na mateřské dovolené. Spolužačky byly mladé a života si užívaly. Já byla máma a manželka. Seznámila jsem se tam s jednou holkou a kamarádily jsme spolu celé tři roky.  Ona byla mladé trdlo a já  máma.  Ve třetím ročníku jsme občas zašly s holkami na pivo. Kamarádka mě přemlouvala, ať zajdu někdy na diskotéku. Je pravda, že díky nim jsme se cítila mladší a zapalovala se mi lýtka. Přeci jenom jsem zase nebyla o tolik let starší. Jen o 4 roky. Manžel mi nebránil, protože měl pocit, že potřebuji občas vypadnout. Učení společně s domácností mě dávaly zabrat. Jenže moje výlety se začaly hodně často opakovat. Projevilo se to na učení i zvládání domácnosti. Nezvládala jsem to.

Pamatuji se, jako by to bylo dnes, byl to duben asi dva měsíce před absolutoriem. Přišla za mnou a povídá. Hele můžu ti sehnat něco, co ti pomůže. Věděla jsem, o čem mluví a šla do toho. Pervitin jsem chtěla brát jen po dobu zkoušek. Zkoušky jsem udělala a já to skončila.

Chtěla jsem jet s manželem a s ní na pouťovou zábavu. On řídil. Dojeli jsme tam a já s radostí nad tím, že jsem udělala zkoušky, se strašně opila. Tak strašně, že si nepamatuji vůbec nic.

Druhý den jsme vzali dceru a jeli na pouť. Manžel byl  naštvaný a já se mu hrozně omlouvala. „ Miláčku promiň, mě to moc mrzí.“ Jeden komediant nechal naši dceru povozit zadarmo, prý mám krásný oči. Viděla jsem, jak se můj manžel ještě víc urazil a já nevěděla, co mám dělat. Cestou domů jsem se do něho pustila.“ Hele provedla jsem včera něco strašnýho, že jsi na mě tak naštvaný?“ Strašná věta zněla z jeho úst. „Ty ne, ale já, vyspal jsem se (budeme jí říkat třeba Petra) s Petrou“. Zeptala jsem se ho kde. Odpověď byla snad ještě horší, než to, co udělali.“ Vedle tebe, když jsi byla opilá“. Prý jsem vedla nějaký stupidní opilecký kecy, že chci jako trojku. No jenže jsem se tak nějak už nebyla schopná přidat. Měla jsem takový pocit vinny a nevěděla, co mám dělat. Udělala jsem tu nejhorší věc na světě a to tu, že jsme se chtěla zabít a zabíjela jsme se postupně drogami. Pod vlivem drog jsem byla schopná komunikovat s manželem.

Jak to dopadlo?

Jsme spolu, já se sice tenkrát málem zabila, ale zachránila mě dcera. V komunitě mi zachránili manželství. Vinu jsme tenkrát nesli oba. Od té doby jsem ji už nikdy neviděla a nepotkala. Nevím, co by to se mnou udělalo. Minulost se u nás neotvírá. Nedokážu se s manželem na toto téma bavit. Je to 7 let, co se to stalo, a pořád mě to bolí, proto jsem se rozhodovala, jestli o tom psát. Hodně lidí ví, že jsem fetovala, ale málo kdo ví, jak to skutečně bylo a i toto je hodně zjednodušené.

Manžel je úžasný člověk.

Kometa

Děkujeme za důvěru. Moc si toho vážíme, protože určitě nebylo lehké svou minulost opět otevřít. Držím vám moc palce, a přeji, aby váš špatný román byl definitivní minulotsí.

Co vy na to, milé ženy-in? Také vás někdy zradila vaše kamarádka? Dokázala jste si to s ní vyříkat? Co následovalo? Odpuštění, nebo definitivní rozchod? Stalo se někdy vám, že jste ublížila kamarádce? Nechtěně, něbo záměrně? Svěříte se nám? Dnešní téma je hodně osobní a bolavé, ale já věřím, že na něj napíšete

Na vaše příběhy se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama