Asi nikdo, kromě těch, co si tím sami prošli, si nedovede představit situaci mladého gaye, který prvními krůčky vchází do milostného života. „Co je na tom špatného, že nechci šu**t každý den s jiným?“ ptá se gay Petr.

gay

Informace o promiskuitě gayů a gayské komunity různí - je to asi tak padesát na padesát. Jedni tvrdí, že gayové střídají sexuální partnery častěji než zbytek populace, druzí říkají opak. Podle mně dostupných informací je situace mladého gaye odlišná podle místa, kde žije. V každém větším městě je dnes gayská komunita, a ta je buď „nevázaná“, anebo naopak velice „cudná“, hledající jen určité vyhranění se vůči okolnímu světu a přátelství stejně sexuálně orientovaných lidí.

Mnoho mladých gayů se přizpůsobí té které komunitě, i když do ní vstupují s docela odlišným smýšlením. Přečtěte si koláž zkušeností několika gayů...

Aleš (23 let): Typické chovaní gayů

Bohužel typické chování většiny gayů, které jsem taky poznal, je, že jsou nejdřív samá láska a velký slova. Po pár dnech už ale mají jiného. Já tomu svému neříkám, jak ho miluju a jak je jedinej na světě, že budeme spolu do konce života. Nechci lhát. Po zkušenostech jsem částečně rezignoval, bez sexu se neobejdu, ale někde v koutku duše asi ještě pořád doufám, že se ten pravej objeví.

Petr( 28 let): Odjel

Po jednom velkém zklamání jsem se stal zarytým odpůrcem sexu s kýmkoliv, koho neznám alespoň pár měsíců. To mělo za následek několikaletý půst. Pak jsem ale poznal člověka, do kterého jsem se bláznivě zamiloval: Bylo to úžasný, tak strašně moc milého a city vyjadřujícího člověka jsem ještě nepotkal. Bariéry se hroutili jako domečky z karet. Vše šlo neuvěřitelně rychle a krásně, tím jak jednal, jsem přestal mít strach a znovu zkusil věřit a projevovat lásku. Nebyly to týdny, ale dny. Skoro brečel, když jsme se loučili a odjížděl na pár měsíců do ciziny. První tři dny mi pak posílal zprávy plné lásky a soucítění, jenže najednou odmlka. Po dvou dnech najednou zprávy, že má moc práce, že neví, kdy se ozve, že je ve stresu, že potřebuje lidský kontakt... Napsal jsem, že za ním přijedu, ale nechtěl. Další noc mi napsal, se omlouvá a ať si najdu někoho jiného. Nechápal jsem. Absolutně mě to zmrazilo. Napsal jsem, zda je tedy se vším konec a zda nemám nikam jezdit. Už se neozval... Je mi skoro třicet, copak neexistuje můj vrstevník, který si váží nejen postavy, ale i mysli a hlavně vztahu? To jsem vážně pro každého jen pěkné tělo na sex a konec? Co je na tom špatného, že nechci šu**t každý den s jiným?

Michal (43 let): Slíbil, že si zavoláme

Můj první, jde-li to tak vůbec nazvat, vztah byl velice intenzivní. Seznámili jsme se přes inzerát, vyměnili si asi sto mailů, telefonovali jsme si a on za mnou pak jednou přijel. Objímal mě, líbal, vykládal mi, jak mě miluje... Oba jsme chtěli všechno a tak se to stalo. Na nádraží jsme si slíbili, že si zavoláme a napíšeme. Pak dlouho nic, šílené čekání a nakonec stručný dopis, že by nám to neklapalo. Nejdřív jsem byl v sedmém nebi a pak tvrdý pád na zem. Nevím, proč se někteří lidé takhle chovají. Životní zkušenost je to ale velmi cenná.

Roman (19 let): Najednou je jako z kamene

Normálně tohle nedělám, vlastně jsem to ještě nikdy neudělal, abych s někým spal hned na poprvé, ale tady jsem si byl jistý tím, že je to ten pravý. Přistěhoval se k nám do domu. Seznámili jsme se a bylo to super, hned ten večer jsme se spolu vyspali, pak jsem šel pryč. Od té doby ho naprosto nezajímám, když se vidíme, tváří se jako kámen, není možné ho rozesmát a prohodit s ním pár normálních vět, pustí mě vždycky k sobě do bytu, když přijdu, ale je vlažný a nezajímám ho. Tak tam chvíli sedíme, mlčíme a já pak zase jdu. On za mnou nikdy nepřijde. Vůbec nevím, na čem jsem. Copak je normální, že když ke mně člověk nic necítí, tak se se mnou vyspí?

Homosexuálové nejsou promiskuitnější, tvrdí psycholožka

Do mé poradny chodí samozřejmě i tito lidé a z toho, co jsem s nimi zažila, není pravda, že by byli promiskuitnější. To že neudržujeme věrnost ve vztazích, až do smrti není promiskuita. Už doktor Plzák řekl, že 99 procent chlapů je nevěrných a 1 procento je impotentní. Domnívám se, že se lidské vztahy mohou kultivovat či nekultivovat bez ohledu na to, z jakých partnerů se dvojice skládá, tedy zda jde o pár muže se ženou, dvou mužů či dvou žen. Důležité je, jakou má kdo povahu, charakter a zkušenosti z minulosti. Znám spoustu homosexuálních vztahů, kterým mnohé heterosexuální vztahy nesahají ani po kotníky. Jsou to lidé, kteří si zachraňují životy, pomáhají si v neskutečně těžkých situacích. Stejně tak jsou ale mezi homosexuály lidé, kteří se považují skoro za hadr na podlahu, necení si sami sebe a může je každý použít, kolikrát chce.

PhDr. Zdeňka Sládečková

Zdeňka Sládečková

poradenská psycholožka

Kam dál?

Reklama