zenanastavbe

zenanastavbePoprvé se daly dohromady, když Majka pomáhala Martině s interiérem bytu. Znovu se jejich cesty potkaly při stavbě domu. Martina se spolu manželem rozhodli, že opustí smogem týranou Ostravu a přestěhují se blíže Jeseníkům. Do vlastního a na čerstvý vzduch, který prospěje hlavně jejich dvěma malým dcerám.

Martina po domluvě s manželem statečně převzala náročný úkol zařídit jejich nový dům tak, ať splňuje její představy o novém rodinném hnízdě. Vyloučením stavby katalogového domku na klíč povinností přibylo. Marie se měla znovu postarat o interiér domu. „Když jsme dostali do rukou projekt od námi vybrané dodavatelské firmy, požádala jsem Marii o názor,“ říká k začátkům stavby Martina. „Martině se moc nezamlouval, když jsem se na něj podívala, málem jsem šla do mdlob,“ dodává s úsměvem Marie.

A tak nakonec Marie na sebe vzala nejen vznik nového projektu, ale postupně veškerý dozor nad nově vznikajícím rodinným sídlem. Tím jejich příběh a příběh jednoho domu začal. Do stavby se vedle dvou našich žen zapojila ještě společnost, která zajišťovala komplexní dodávku tepelných izolací pro dům. Skutečnost, že dům staví ženy, se tak zalíbila, že Martina byla oslovena, zdali nechce proces výstavby domu ukázat ženskýma očima a přinést trochu jiný pohled na tento „mužský obor“. Jako motto Martina přijala životní krédo Marie „lehce, snadno, hravě a radostně“. Podle jejích slov je stavba domu záležitost, která víc než co jiného takového motto tvrdě prověří.

zenanastavbe

Pro vzniklý web bylo zvoleno heslo: „Zasaď květinu, vychovej děti a postav zdravý dům“. Byla vytvořena paralela ke známému mužskému heslu. Spousta žen v současnosti řeší stavbu, přestavbu a úpravy interiéru více než muži a do toho se stará o stávající bydlení a rodinu. „Nechceme, aby to vyznívalo nějak feministicky, ale je to tak,“ říká

zenanastavbeMartina.

Jak stavba, kde hlavní role hrají ženy, probíhala, můžete sledovat na stránkách www.zenanastavbe.cz a pokud používáte Facebook tak určitě lajkněte stránku www.facebook.com/zenanastavbe.
zenanastavbe

Reklama