„S Jirkou máme fajn vztah a zdánlivě si na nic nemůžeme stěžovat, i když mě teda jedna zásadní věc chybí. Zpečetění našeho partnerství svatbou. Letos mi bude třicet a docela bych se viděla jako vdaná paní. Jenže Jirka svatbu zarytě odmítá. Ženit se prý nikdy nebude,“ popisuje Adéla.
5e60fce11a997obrazek.png
O partnerově rozhodnutí věděla, už když spolu začali chodit, ale prostě tak nějak doufala, že pravá láska jeho názor změní. Proti sobě tak stojí zatvrzelý odpůrce instituce manželství a žena, která si už od dvanácti let vede svatební deníček a touží po svém velkém dnu.

„Jsem svatbami tak trochu posedlá. Všem kamarádkám, které se kolem mě berou, jsem pomáhala s organizací. Mám perfektní přehled o tom, jaké jsou trendy v šatech, dekoracích. Vím, co je potřeba všechno zařídit, prostě se v tom vyžívám. Mám i vlastní deníček, kam si X let píšu nápady a tipy na šaty. O svém velkém dnu mám podrobnou představu. Chtěla bych, aby to bylo honosné a princeznovské,“ svěřuje se Alena. 

Doma se ovšem Alenino nadšení nesetkává s žádnou odezvou. Ženě se během čtyř let nepodařilo partnera ani trochu nalomit. „Vždy, když na téma naší svatby zavedu řeč, slyším pořád dokola tu samou písničku o tom, že manželství je začátek rozvodu a podobné řeči. Dětem se Jirka nebrání, ale já prostě nechci být svobodná matka, takže pořád vyčkávám, i když už mi začínají tikat biologické hodiny,“ líčí.

Kvůli dohadům o svatbě se Alena cítí trapně. Zdá se jí ponižující, když se musí žena ptát partnera, proč si ji nechce vzít. Do nepříjemných situací ji uvádí i ostatní. Zatímco její kamarádky vyprávějí své příběhy o romantických žádostech o ruku, ze strany rodiny a okolí musí čelit otázkám, kdy už se bude konečně vdávat. Lidé si totiž neuvědomují, že tím jen přilévají olej do ohně.

„Svatba je můj velký sen a nechápu, že mi ho chce Jirka vzít, když tvrdí, že mě miluje a chce se mnou zestárnout. Možná nechápe, jako moc je to pro mě důležité. Přemýšlím, že udělám nějaké velké romantické gesto a požádám ho o ruku sama. Přeci mě neponíží tím, že by mě odmítnul?“ ptá se Alena.

Čtete také:

Reklama