moore.jpgFoto: Profimedia

Válečný veterán kapitán Tom Moore, který žije v Bedfordshiru v jihovýchodní Anglii, se rozhodl, že stokrát přejde svou zahradu, než dovrší sta let. Devětadevadesátiletý Brit chtěl tímto způsobem vybrat peníze pro zdravotníky. Na svou první cestu se vydal 8. dubna. Jeho prvním cílem bylo vybrat tisíc liber (cca 31 tisíc Kč). Sám nakonec nemohl uvěřit, kolik peněz se vybralo. Bylo to totiž o mnoho více, než čekal.
 
Za prvních 24 hodin přispěli lidé více než dva miliony korun a pokračovali dál. Moore chtěl zahradu ale přejít tak jako tak a chodil dál. Doufal, že to stihne do svých 100: narozenin, které slaví 30. dubna. Nakonec se mu to ale podařilo už včera 16. dubna, o celých 14 dní dříve. Díky své výzvě vybral cca 372,5 milionů korun, které poputují zdravotnickému personálu.

Ve čtvrtek ráno ušel posledních kolečko za přítomnosti čestné stráže vojáků 1. praporu yorkshirského regimentu. Chodit po zahradě však prý ale nepřestane ani poté, co výzvu splnil. Dokud prý budou lidé ochotní pomáhat, bude po zahradě své dcery, u které žije, každý den chodit deset koleček. Sbírky se nezúčastnili jen Britové, ale přibližně 700 tisíc lití z celého světa.

moore-tom.jpg

Foto: Profimedia

Reklama