5b587dd39d19aobrazek.pngDo amišské části Ohia se vrací děsivá minulost v příběhu Do posledního dechu. V nakladatelství MOBA vychází další svižný thriller úspěšné americké spisovatelky Lindy Castillo, který do češtiny z originálu Her Last Breath přeložila Lenka Faltejsková.

V malém ospalém městečku Painter’s Mill v Ohiu policejní náčelnici Kate Burkholder straší minulost. Kate svoji práci miluje, ale smrtelná srážka koňské bryčky amišského farmáře a jeho dětí s autem v deštivé noci ji zasáhne víc, než by bývala čekala. Co na první pohled vypadá jako tragická, ale rutinní dopravní nehoda, se náhle stává zlověstnější příhodou. Objevují se důkazy o tom, že nic z havárie není náhodné. Ale kdo by chtěl zabít mírumilovného amiše a jeho dvě děti, po kterých zůstala jen truchlící vdova a těžce zraněný syn?

Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že ke srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se tudíž stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.

Linda Castillo je jedna z nejznámějších současných amerických spisovatelek. Prostředí amerického Ohia se stalo základní inspirací pro děj jejích thrillerů. Už od dětství se chtěla stát spisovatelkou a ve třinácti letech napsala svou první knihu. Je autorkou bezmála třiceti titulů a držitelkou mnoha významných literárních cen. Její thrillery se pravidelně objevují na seznamu bestsellerů The New York Times.

Trailer ke knize naleznete ZDE.


5b587dec13a80obrazek.png
Pravda se vám dostane doslova pod kůži v románu Alice Broadway INK - Tajemství kůže. Představte si svět, ve kterém je každý váš čin, každý váš skutek vytetován na vaši kůži, všem na očích! Je to příběh o lásce, loajalitě a touze žít věčně. První knihu třídílné série této mladé britské autorky přeložila z originálu INK1 Martina Buchlová.

Představte si, že žijete v zemi, kde každá přelomová událost, každé důležité rozhodnutí, všechno, co pro vás má nějaký význam, skončí na vašem těle jako tetování. Po smrti pak z potetované kůže vytvoří knihu, která bude vašim potomkům sloužit jako vzpomínka na vás a vám jako záruka věčného života. V takovém světě žije Leora. Když její otec zemře, Leora by dala cokoli, jen aby mohl v paměti ostatních žít navždy. Ví totiž, že její otec si zasloužil, aby jeho kniha kůže se záznamem celého jeho dobrého života přetrvala navěky. Když však zjistí, že z knihy jejího otce někdo kus vyřízl a knihu upravil, musí se pustit do pátrání, které ji přiměje zamyslet se nad tím, zda svého otce vůbec znala. A jestli zná samu sebe. A jestli všechno, v co celý život věřila, je vůbec pravda. Tak začíná rozplétání strašného tajemství…

Jak Alice Broadway přišla na námět knihy popisuje následovně: „Nápad vznikl spojením dokumentu o posmrtných rituálech ve starověkém Egyptě a mojí menší závislosti na sociálních sítích! Myšlenka uctívat mrtvé tím, že je si je budeme držet blízko, mě fascinovala – obzvlášť v kontrastu s naší kulturou, která se smrti bojí a mrtvá těla jsou k vidění jen zřídka a pokaždé rychle pohřbena nebo zpopelněna. Také mě zajímalo, jaký by měla naše láska ke sdílení našich životů na sociálních sítích vliv na to, jak bychom chtěli, aby si na nás lidé pamatovali. Svět a příběh série INK vznikal tím, že jsem o tomhle všem hodně uvažovala.“

Trailer ke knize naleznete ZDE.

Více novinek a inspirace na letní čtení naleznete na www.mobaknihy.cz

Reklama