62fe2f5247812obrazek.jpg

Každá ves, jinak připravený pes

Každá země si pro cestování mazlíků stanovuje vlastní pravidla, a tak doporučujeme před samotnou cestou zavolat na zastupitelský úřad vašeho cílového státu a veškeré podmínky si s nimi ověřit.

V rámci Evropské unie ale obecně platí, že pokud cestujete se psem, kočkou nebo fretkou, potřebujete tzv. pas zvířete.

O vystavení pasu zvířete požádejte svého veterináře. Počítejte s tím, že v pasu musí být uveden i lidský doprovod zvířete – a pokud nejde o majitele zvířete, bude potřebovat jeho písemné zmocnění.

Mikročip a očkování

Váš mazlík by měl také mít pod kůží mikročip. I když tady platí určitá výjimka pro zvířata s čitelným tetováním prokazatelně provedeným před 3. červencem 2011, mikročip doporučujeme jako jistější variantu. Vaše zvíře ho bude muset mít ještě před vydáním pasu.

Ať vyrazíte kamkoliv, měli by mít váš pes, kočka nebo fretka starší 12ti týdnů platné očkování proti vzteklině. Na cestu se přitom mazlík může vydat až minimálně 21 dní po jeho provedení nebo po přeočkování.

Některé země podmiňují vstup psa i dalším ošetřením zaznamenaným v pasu; například Velká Británie, Irsko, Malta a Finsko vyžadují ošetření proti echinokokům, a to 120 až 24 hodin před vstupem na území těchto států.

62fe2f69762bbobrazek.jpg

Správně pojištění mazlík vás nezruinuje

I když jste prošli administrativní bariérou a váš mazlík si už vesele přeznačkovává zahraniční patníky, pořád ještě může spadnout do průšvihu. Úrazy a nemoci se v zahraničí samozřejmě nevyhýbají ani zvířecím cestovatelům. Aby cena za případnou neodkladnou veterinární péči neruinovala váš rozpočet a dovolená se nestala „noční můrou“, věnujte pozornost cestovnímu pojištění nejen pro sebe, ale i pro svého mazlíka.

Pojištění mazlíka nemůžete sjednat samostatně, ale lze ho přikoupit jako připojištění k vašemu cestovnímu pojištění.

62fe2f898d3b8obrazek.jpg

Základem každého pojištění zvířete je „pojištění veterinární péče“, které zahrnuje především náklady na léčbu spojenou s úrazem nebo onemocněním. Balíčků pojištění pro mazlíky ale naleznete spoustu a každá pojišťovna má i trochu jiná pravidla pro to, jaká zvířátka pojistí, proti čemu budou pojištěná a jakou maximální náhradu dostanete. Pokud se nechcete probírat hromadou pojistných podmínek, doporučujeme obrátit se na poradce FinGO.cz, který vám rád a zdarma poradí a pomůže.

Tabulka-mazlici-retina-2x.jpg

Mazlík ničitelem

Je váš čtyřnohý společník živější povahy a hrozí, že něco zničí, někoho pokouše, způsobí dopravní nehodu tím, že vběhne do silnice…? S náhradou škody za (nejen) psí průšvihy vám pomůže pojištění odpovědnosti za zvíře. To je většinou součástí pojištění odpovědnosti v občanském životě, u některých pojišťoven lze ale sjednat i jako připojištění cestovního pojištění. Pojištění odpovědnosti za zvíře se vám přitom bude hodit i po návratu ze zahraničí. I tady si můžete nechat zdarma poradit od specialistů FinGO.

Parťák na cesty

Cestování s mazlíčkem přináší určité administrativní výzvy, pokud se ale začnete připravovat včas, nic vás nezaskočí. Mít svého mazlíka u sebe, místo toho aby škrábal dveře a vyl u sousedů, za to určitě stojí.

62fe305a9f2f9obrazek.jpg