Štěstí v lásce, štěstí a láska, láska šťastná i láska nešťastná - a k tomu autorův neopakovatelný, nevtíravý humor, vyprávění zlehka plynoucí, i když naplněné množstvím očividných i skrytých kulturních odkazů, to vše dává dohromady text, který čtenáře vtáhne a nepustí. Všechno je důležité - každý detail, každé gesto, každé slůvko. A čísla. Ve 117 kapitolách se před námi otevírá 117 oken, 117 vhledů do běžícího času (jako ve starých kalendářích), a když Nathalie dopočítá 117, čas se zastaví. A možná taky ne...

neznostFoenkinos David
Něžnost

Krásná, svůdná, něžná, inteligentní... taková je Nathalie, a do smrti svého manžela je i šťastná, pak se její život zlomí... Dokud si ze záhadných důvodů nevšimne nezajímavého, trochu nešikovného kolegy. Pomalu, ale jistě je okouzlována jeho jemnocitem, delikátností, nenápadným smyslem pro humor.

Obyčejný příběh okouzlil svou křehkostí a jemným vtipem přes 800 000 čtenářů ve Francii, byl přeložen do 24 dalších jazyků a autor z něj vyšel při psaní scénáře k filmu, který režíroval jeho bratr, Stéphane Foenkinos, a v němž v roli Nathalie ztvárnila Audrey Tautou (známá mj. jako Amélie z Montmartru).

Originální název: La Délicatesse
Překlad: Danuše Navrátilová

Formát: 208 stran, brožovaná
Rok vydání: 2012
Paperback208
Argo

Doporučená cena: 259 Kč

Více najdete na stránkách nakladatelství www.argo.cz

Pozn. red.: Brzy budete mít možnost knihu Něžnost získat, pokud se zúčastníte jednoho z příštích denních témat, napíšete nám příspěvek a budete vybrány editorkou nebo editorem dne. :) Sledujte magazín.

Reklama