Přečtěte si příspěvek od další čtenářky, která se neobejde... hádejte bez čeho? Děkujeme, Věrulinko.

Zdravím a přeji krásný den. Dnešní vymoženosti, je jich spousty, už jsem na některé tak zvyklá, že si bez nich neumím představit život.

Mezi první řadím auto, zrovna včera jel manžel nakoupit, no přijel autobusem, auto je v servisu, nejen že to bude stát nějakou korunu a ne malou, ale mám pocit nahoty, chybí mi.Tady na vesnici je auto nutnost. Sice jezdí autobusy, ale není nad nákup autem, což znáte všichni, kdo bydlí na vesnici, v pátek bude opravený, to vydržíme.

Automatická pračka - když si vybavím zpětně, co jsem se naohýbala záda nad vanou, jenom při máchání prádla, hlavně velkých kusů, jako jsou cíchy, prostěradla, no nevím, nevím, jak bych to zvládala se zdravotním stavem.

Televize - barevná, ani nechci vzpomínat na černobílou obrazovku, i když dávají filmy staršího data, který byly jenom černobílý, chci ho vidět, ano podívám se, ale barva je barva a neumím si život představit bez televize, bez seriálů.

Jiný a jiný super pomocníci v kuchyni - mikrovlná trouba, horkovzdušná trouba, různý roboti, varná konev, varná deska na vaření, domácí pekárna, elektrický šlehače, no je toho hodně - bez nich bych se klidně obešla.

Ale je tu jedna věc, kterou jsem si nikdy neuměla představit, že bych na ní něco chtěla dělat a to je počítač. Při zavádění počítačů, jsem raději dala výpověď v zaměstnání a velice slušném zaměstnání, až tak jsem se obávala počítačů a šla jsem dělat doručovatelku na poštu.

Zpětně si nadávám, jak jsem byla pitomá, prostě byla jsem srabík. Po mé nemoci jsem zůstala doma, sice koníčků mám plno, tím myslím ruční práce, ale času jsem měla nazbyt a co s ním. Manžel dostal nápad a koupil mi počítač. Moje první reakce? Myslela jsem si, že se zbláznil. Ale jo, budu si hrát hry, známí mi poradí. No jo, ale známí mi sice poradili, ale divili se, proč nemám internet. Jasně před mým mužem něco říct, to je to samý, jako kdyby řekli, zařiď jí internet! Druhý den už volal a internet byl i v mém PC.

A už to začalo, ono to bude letos na podzim 6 let a já denně od nevidím do nevidím sedím u PC, sice zvládám i ostatní povinnosti, ale počítač mi zabere tolik času, až se nestačím divit.

Ženu-in jsem našla záhy a to je moje každodenní nejmilovanější zábava. Na ženě -in jsem našla hodně virtuálních kamarádek, s některými jsme se sešly i osobně. Prostě bez počítače a internetu bych se už neobešla, nejen k vůli zábavě, ale najdu si vše co potřebuji a nákup přes internet, super věc.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Myslím, že teď s vámi bude souhlasit mnoho čtenářek. Přinejmenším těch, které navštěvují stránky Žena-in. :-)

Bez čeho se neobejdete vy, milé ženy-in? Dokázaly byste žít bez počítače? A co vám naopak nesmí přes práh a považujte to za zbytečný luxus? Najde se taková věc, kterou byste mohla klidně postrádat? Vyzkoušela jste si někdy život třeba bez elektřiny? Bez teplé vody? Dokázala byste žít „po staru?“ Napište nám:

redakce@zena-in.cz

2. indicie do soutěže: Nešikovná manipulace se mnou dokáže pěkně zabolet

Odpovědi na 2 vybrané otázky:

[9] bokul [*]

Přicházím do kontaktu s ovocem, zeleninou? NE

[7] bokul [*]

Mohu se o Tebe škrábnout, ale i pořezat? NE

Reklama