Nevěříte? Opravdu je neuvěřitelné, k čemu všemu byla a je tato tekutina stále využívána. Ve starém Římě například sloužila moč k čištění vlny a praní prádla. Indiáni a Eskymáci močí změkčovali buvolí a jiné kožešiny.

Z Egypta pochází způsob poznávání raného stádia těhotenství z moči žen. Dvě semínka pšenice byly polité močí domněle těhotné ženy a močí osoby spolehlivě netěhotné, např. muže. Pšenice v moči těhotné ženy vyklíčila rychleji. O takovéto metodě se mluví ještě v minulém století a v některých lokalitách v Evropě je používána dodnes.

Před vynálezem pivních kvasinek pekaři v Evropě používali moč jako kvasnice pro přípravu těsta před pečením. Moč se dříve používala též v sýrařství, a to k urychlení kvašení a pro vylepšení chuti sýrů.

Anglická vláda v jednom ze svých výnosů, který je znám dokonce ještě z roku 1966, nařizuje, aby při výrobě pravé tkaniny Harris Tweed na Hebridách se jako prací prostředek musí povinně používat moč.

V čínské Šanghaji znamená lidská moč pro městskou správu velice bohatý zdroj příjmů. Tekutý produkt veřejných záchodků se shromažďuje v podzemních tancích a dodává se farmaceutické firmě, která z ní vyrábí urokinázu. Urokináza je tělesný enzym, který zabraňuje srážení krve a užívá se při trombózách žil v nohách, při plicních emboliích a srdečních infarktech. Exportem urokinázy si Číňané vydělávají ročně kolem dvou milionů eur.

Svatí muži a jogíni v Indii denně pijí vlastní ranní moč. V Tibetu je s velkým úspěchem užívána metoda diagnostikování chorob podle charakteristických znaků močí pacientů.

Vnější aplikací vlastní moči se podle některých současný odborníků dají vyléčit akné, opary, bradavice, uhry, začínající pleš, dermatitidy, ale i bércové vředy, křečové žíly, plísně nehtů i záněty očí.

Pití vlastní moči bylo kdysi jediným lékem při záškrtu.

 

Neuvěřitelné!

Reklama