5e1c5b92a2132obrazek.png
Jistě největší problémy mohou nastat ve vztahu mezi nekuřákem a někým, kdo si svou pravidelnou cigaretu neodpustí. Kromě zdravotních rizik totiž kouření přináší také celou řadu nepříjemných situací, se kterými se musí partneři potýkat. Ať už se jedná o zápach z úst nebo oblečení. Často může být také složité vymezit si vzájemné hranice a najít kompromis, pokud jde například o kuřácké prostory v domácnosti.

Nekuřák jako motivace
Partnera nekuřáka by překvapivě volili i samotní kuřáci. Podle webu Stop kouření je to způsobeno především tím, že sami kuřáci by se svou závislostí rádi skoncovali. Drahá polovička, která kouření zrovna dvakrát neholduje, by pro ně pak mohla znamenat skvělou záminku i výzvu, proč se zlozvykem skončit.

Silou to nejde, sáhněte po alternativě
Odborníci i samotní kuřáci se shodují na tom, že nemá cenu nutit závislého do odvykání násilím. Takové jednání by totiž mohlo vést k naprostému opaku. Místo tlaku na partnera, aby přestal s kouřením, se však můžete poohlédnout po šetrnější variantě. Méně škodlivou alternativou jsou například elektronické cigarety. Jejich užívání, tak zvané vapování je podle britské vládní agentury Public Health England o 95 % méně škodlivé než klasické cigarety, protože v nich nedochází k hoření tabáku. Navíc předchází dalším nepříjemným aspektům, se kterými se kuřáci musejí potýkat, ať už jde o tradiční zápach nebo popel.

Například vaporizér blu od značky Imperial Brands můžete pořídit v běžných trafikách. Jeho používání je velmi jednoduché díky předpřipraveným vyměnitelným náplním. Kromě toho nabízí elegantní minimalistický design ve třech barevných provedeních a celou řadu příchutí. Od klasické tabákové, přes několik ovocných až po svěží mentol.

Reklama