Milá Míšo,při představě, že by se má drahá polivička stala známou osobností dostávám osypky.

Mile se usmívat na cizí nepříjemné lidi krátkodobě zvládnu, oficiální akce na hodinu by mi nevadily. V tom mám cvik, neb s lidmi pracuji a pravidelně si na tvář lepím "úsměv číslo 2".

Co bych asi nezvládla je právě ta přeměna s vizážistou. Aby mi někdo začal kecat do šatníku? To směl jenom můj táta, to byla jeho výsada a navíc neměl tendenci měnit moji osobnost.  Abych si nemohla oblékat na procházku s děckama odrbané džíny a musela během normálního dne chodit v decentních sukních nebo šatech?

To bych nepřežila.

Co bych asi nesla nejhůř, to by byly takové ty jakoby neformální akce, kde se člověk má tvářit velmi kamarádsky, dělat jak je uvolněný a spokojený a přitom si musí hlídat každé slovíčko nebo "ksichtík". A kolikrát se pak  člověk do nepříjemné situace dostane nevinně, někdo jiný něco spíská a jeden se má z toho dostat s elegancí, úsměvem a ještě tak, aby se to líbilo všem? A pochopitelně s úsměvem, neb je to přece neformální akce, že? Hrůza, děs a běs.  

A když má někdo na blamáže štěstí, tak je v háji zeleným a na prvních stránkách novin cupován na kousky.

Podobné akce musí v rámci svých povinností absolvovat občas můj muž a já se jim zatím ve většině případů úspěšně vyhýbám pod záminkou, že musím být doma s mrňatama. Pokud ovšem nejsou mrňata vítána také. Jednou jsem na tuhle výmluvu totiž dojela.

Manžel se z jedné takové akce ve sklípku omluvil, že bude na služební cestě a nedostaví se. Přijel o nečekaně den dřív, vlezl si do vany a liboval si, že nikam nemusí. Zazvonil telefon a nejváženější host oné sešlosti mu osobně volal, že se doslechl, že už přijel a že ho všichni čekají a blábláblá.

A že má přivést i manželku, neb ji vážený host chce poznat. I vymlouval se manžílek na to, že dítko už je v posteli a nemáme hlídání.

Odpověď nás oba zaskočila - tak vezměte dcerku s sebou, aspoň si zatancuje, je tady cimbálovka a ona přece tancuje i v divadle, tak se jí to bude líbit...

Situace byla taková, že nezbylo nic jiného, než vytáhnout mládě z postele a během oblékání do neformálního, leč společensky únosného oděvu, vštěpovat dítku pár pravidel, jak se má chovat.

A já pak jsem celou tu dobu rozdávala úsměvy, vedla nezávazné tlachy a hlídala dítko, aby mi je nikdo nepřecpával slaninou, nebo jí nenutil ochutnat slivovici atp.

Dopadlo to dobře, dítko neudělalo ostudu, neproneslo žádnou moudrost, slušně odpovídala jak v češtině, tak v angličtině na připitomělé otázky a s nejmladšími pány si zatancovala čardáš.

Jenom těsně před odchodem se na ni vážený host upřeně zadíval a na plné pecky zahlásil: "Já už vím, kdo seš. Ty seš Leontýnka. A to jsi nám ani jednou nezazpívala Dumky žolky."

Kdyby tam byly novináři a dítko bylo někoho slavného, tak by druhý den byly v novinách palcové titulky, že dítě pana XY v pozdní noční hodině stálo na stole vinného sklípku, zpívalo písničky ze známé pohádky a jeho matka tomu přihlížela.

Nikdo by nenapsal, že matka v duchu nejváženějšího hosta nakopávala do sedinky a už několik hodin toužila po své posteli.

Takže úplně chápu, proč se některé manželky drží v pozadí a tvrdě odmítají vylézt. Ono není o co stát.

Hezký den všem

Kuře

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ještě to dobře dopadlo, představ si, že by si myslel, že Tvá dcera je třeba pan Kopecký. :-)) I Tobě krásný den. Míša

Máte i vy co říci k dnešnímu tématu: Co si myslíme o životě a soukromí „veřejných manželek“? Chtěly byste být na jejich místě? Setkaly jste se někdy s nějakou osobně?

Povídáme si na redakce@zena-in.cz

Reklama