seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Nedostatečná hydratace
Pravdou je, že koupání se jednou nebo dvakrát denně našemu tělu, respektive kůži, moc neprospívá. Pokožka může být po sprchování vysušená a napnutá, proto se zaměřte na to, jakou péči používáte, a to už ve sprše. Vybírejte si sprchové gely či mýdla na bázi oleje nebo ty krémové, abyste se vyvarovali drsnému povrchu kůže či šupinkám. Neplechu často způsobují navoněné sprchové produkty, které nijak nepečují. Pokud trpíte vyrážkou anebo ekzémem, o to víc byste se na to měli zaměřit. Pokud máte pocit vysušení, rozhodně do své sprchové rutiny zařaďte péči po sprchování ve formě olejíčku, mléka nebo krému.

Příliš častý peeling
Peeling je skvělý, protože dokáže zbavit kůži přebytečných odumřelých buněk a udržovat pokožku hladkou a pružnou, ale pokud ho budete používat příliš často, může se stát, že budete mít kůži podrážděnou a až příliš si zvykne, to znamená, že dojde k porušení ochranné kožní bariéry. Používejte peeling 1-2x týdně a bohatě to stačí.

Moc horká voda
Víme a chápeme, taková horká sprcha nebo koupel je pro nás blaho, ale moc si v tom nelibuje právě naše kůže, které příliš horká voda moc nesvědčí. Sprchujte se vlažnou a pokud budete odvážní a zkusíte ledovou, jedině si prospějete. Ledová voda mimochodem skvěle funguje na pomerančovou kůži!

shutterstock-791997487.jpg
Foto: Shutterstock

Opomíjení chodidel a špatně dostupných míst
Vypadá vaše sprchování tak, že vlezete do sprchy, rychle se opláchnete a hotovo? Pozor si dávejte na to, abyste si myli i hůře dostupná místa. Mnozí z nás zapomínají na tolik namáhaná chodidla, oblast za ušima nebo záda. Věnujte se dostatečně každému kousku vašeho těla, poděkuje vám za to.

Čištění pleti ve sprše
Chcete zabít dvě mouchy jednou ranou, a tak se rovnou při sprchování i odličujete a čistíte pleť? To je velká chyba, na kterou můžete doplatit pleťovými problémy. Na tělo používáme totiž mnohem teplejší vodu než na obličej, a tak si můžeme i příliš silným proudem vody způsobit problémy.

Nevhodné zacházení s mycími houbami
Pokud používáte mycí houby, žínky nebo houbičky na pleť, pamatujte na to, že je po sprchování vždy musíte řádně vyždímat a dát vyschnout na suché místo. Tyto pomůcky mají tendenci v sobě zadržovat vodu a vlhké prostředí je ideální pro vznik plísní a bakterií, které si následně můžete nanášet na pokožku a pleť. 

Zdroj: Lobey, Thehealthy, Webmd