64ca22220c67aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Jana (47)

Nevím, zda to bude pro současnou generaci nějakým dobrým vzorem, ale s mým současným mužem jsem se seznámila v mých pětadvaceti letech na vesnické zábavě, kde jsem se tak trochu opila. Seděla jsem tehdy na baru a chtěla si objednat další rundu, když v tom mě jeden kluk zastavil a řekl, že by mě už raději odvedl domů. Líbil se mi, a tak jsem neodporovala. Vše proběhlo ve vší počestnosti a za dva dny jsme se viděli znovu. Od té doby jsme spolu a šťastni.

Aneta (31)

Sice mi nepřipadá, že bych patřila do nějaké starší generace, tuším, že podle takového toho generačního rozdělení jsem mileniál, a ještě nedávno mi bylo třicet, ale svého manžela jsem rozhodně poznala staromódním způsobem a ráda bych se tím pochlubila. Tenkrát jsem ještě studovala a jela zrovna ze školy tramvají domů. Četla jsem si knížku, což můj muž, kterého jsem v tu dobu samozřejmě neznala, využil jako záminku a začal se mě na ní ptát. Že to byla záminka vím, protože si mě prohlížel už na zastávce. To jsem mu ale nepřiznala, a tak všem vyprávíme, že jsme se seznámili nad knížkou.

Květa (65)

My jsme se s mužem seznámili na jednom z volejbalových utkání. Nepředstavujte si nic profesionálního, zkrátka se u nás ve městě pravidelně pořádaly turnaje a já se na jednom takovém zakoukala do pohledného sportovce. Protože jsem byla sama sportovně založená, nebylo problém nalézt společnou řeč. Pozvala jsem ho na limonádu a láska byla na světě.

Monika (50)

Dá se říct, že my jsme se seznámili přes takovou retro seznamku. Na slepo nás dala dohromady moje dlouholetá kamarádka. Nedávala jsem tomu tedy velké naděje. Čekala jsem na něj v restauraci a byla nervózní. Nervozita ze mě ale opadla po pár minutách. Kamarádka prostě znala můj vkus a nedohodila by mi nikoho, o kom by si nebyla jistá.

Vendula (67)

Moje první manželství sice ztroskotalo, ale první setkání bylo hezké, to musím přiznat. Byli jsme v podstatě ještě děti a on pracoval pro mého otce. Jednom přišel k nám domů na oběd a přeskočila jiskra. Brzy jsme se pak brali a veškeré problémy a nástrahy vyplouvaly na povrch postupně. Manželství nevydrželo, ale vzpomínám na něj v dobrém. Nyní mám životního partnera, se kterým ovšem nejsem sezdaná.

Zdroj info: Respondentky Jana, Aneta, Květa, Monika a Vendula

Čtěte také: 

Reklama