Určení správné diagnostiky je především na lékaři, ale pokud jste v posledních 3 měsících zaznamenali výše uvedené projevy či změny v oblasti trávení, položte si ještě následující doplňující otázky:

Trápí Vás bolest břicha opakovaně, a to alespoň jeden den v týdnu?

  • Cítíte se nafouklí?
  • Máte po jídle často průjem?
  • Je vaše stolice příliš vodnatá nebo naopak příliš tvrdá?
  • Trpíte častou plynatostí?
  • Změnila se Vám frekvence stolicea její typ?
  • Cítíte po defekaci úlevu?

Pokud jste odpověděli kladně na nejméně 3 uvedené otázky, je s velkou pravděpodobností na čase zabývat se myšlenkou na syndrom dráždivého tračníku.

Dráždivý tračník je časté onemocnění, jenž postihuje v Evropě a Severní Americe 10-15% populace. Nejvíce obtě žujícími projevy jsou právě ony zmíněné bolesti břicha, pocity nadmutí, urgentní průjmy či zácpa a obecný pocit nemoci.

mes.gif

Zdravotní stav mohou zlepšit:

  • fyzická aktivita, stravovací návyky (pravidelnost a pestrost stravy), pitný režim a správný výběr potravin dle tzv. diety FODMAPs.
  • léčiva nazmírnění bolesti břicha a nadýmáníjako například přípravek Meteospasmyl.

Meteospasmyl slouží k léčbě projevů dráždivého tračníku, právě jako jsou již zmíněné bolesti břicha, střevní diskomfort, nadýmání a zvýšená plynatost.

Meteospasmyl je jediný přípravek na českém trhu, který spojuje účinek spasmolytika (snižuje bolestivost a střevní diskomfort) a deflatulencia (zmírňuje pocit nadýmání a plynatost ). Obsahuje totiž unikátní kombinaci léčivých látek alverin-citrát 60mg a simetikon 300 mg.

Více ne ž 62% pacientů je spokojeno nebo velmi spokojeno se zlepšením střevních potíží.*

Meteospasmyl je dostupný v kamenných či online lékárnách bez lékařského předpisu. Naleznete jej v podobě měkkých tobolek, velmi snadno se užívá (2 - 3x denně), a to buď při bolesti nebo před jídlem. Před jeho použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci.

*Wittmann T., Paradowski L., DucrottéP., Bueno L., Andro Delestrain M.C. Clinical trial: the effic acy ofalverine citrate/simeticone combination on abdominal pain/discomfort in irritable bowel syndrome - arandomized, double-blind, placebo-controlled study. Aliment Pharmacol Ther 2010; 31: 615-624.

METEOSPASMYL 60MG/300MG měkké tobolky 20 od výrobce PRO.MED.CS je registrovaný léčivý přípravek. Čtěte pečlivě příbalový leták.Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
Obvykle užívají dospělí 1 tobolku 2–3krát denně. Tobolky se užívají na začátku jídla, polykají se nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Léčba bez lékařského dohledu smí trvat maximálně 7 po sobě následujících dní. Denní dávka přípravku bez doporučení lékaře nesmí překročit 3 tobolky denně.
PRO.MED.CS Praha a.s., Telč ská 377/1, Michle, 14 0 00 Praha 4