„Nemohla jsem se o něj opřít ani při porodu, kterého jsem se opravdu bála. Myslela jsem, že mi dodá sílu, ale ve finále jsem musela držet za ruku a povzbuzovat já jeho, aby se úplně nesesypal. Pořád mě znejišťoval a vyptával se sestřiček, jestli je všechno v pořádku a proč to trvá tak dlouho. No, a když jsme si dceru přinesli domů, už mu to zůstalo. Ze dne na den se prostě úplně změnil a pořád ohledně dcery něco řeší. Ve mně potom vyvolává pocit, že jsem špatná matka, protože si nedělám takové starosti jako on,“ popisuje Eva.

645cad557f595obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Josef prý dceru, které je deset měsíců, neustále pozoruje a strachuje se o její vývoj. Vysedává na nejrůznějších diskuzích, kde se maminky svěřují jedna druhé a porovnávají si miminka, dokonce tam sám vkládá i dotazy.

„Jsem ráda, že se stará, ale pořád mě něčím děsí. Když jí jednou trochu slzelo očičko, hned mě informoval, že to můžou být ucpané slzné kanálky. Strašně řešil taky barvu a konzistenci dceřiny stolice, která se mu nepozdávala. Na internetu prý píšou, že u miminek vypadá jako míchaná vajíčka. U pediatra se vždycky půl hodiny vyptává na všechno možné, až je mi to trapné i kvůli ostatním dětem a rodičům, kteří čekají. Úplně mě tímhle zženštilým chováním přestal přitahovat. A když namítám, že chodíme na pravidelné kontroly k pediatrovi a že dcera je určitě úplně normální, ještě mě obviňuje z toho, že se málo zajímám a naznačuje, že nejsem dobrá matka. Tím mě vždycky dopálí a hádka je na světě. Doufám, že až dcera ještě vyroste, zlepší se to,“ uzavírá Eva.

Zdroj: respodnentka Eva

Čtěte také: