Další čtenářský příspěvek dorazil od Malinkeho-kotete. Svěřuje se v něm, že byla už od malinka v časté péči lékařů, a měla štěstí na skutečně kvalitní odborníky! Co nemusí, je odebírání krve...

Také je vám nevolno, když vám berou krev? Musím říct, že v tomhle se čtenářkou Malinke-kote souhlasím, vzpomínám si, že jsem jednou při odběrech omdlel a probudil se na lehátku u otevřeného okna...


Přeji všem krásný slunečný den,

já osobně uznávám jak lékaře tak i samoléčbu. Vždy jsem měla jedny z těch nejlepších lékařů a nemohla jsem si stěžovat. Už od narození jsem měla zdravotní problémy a tak jsem pořád musela chodit k různým doktorům. Už při narození jsem vážila pouhých 2800 gramů takže je jasné proč jsem k různým doktorům musela chodit. Je pravda, že přítel vážil ještě méně a byl v inkubátoru ale přesto neměl žádné problémy.

Také jsem musela už od narození mít racionální výživu, dostatek vitamínů a také se u mě našla hypochromní amenie takže si umíte představit co pro mě lékaři znamenali a proč je vlastně uznávám. Protože mi doopravdy hodně pomohli a já můžu být teď šťastný a spokojený člověk. Měla jsem problémy s váhou a také jsem měla nález anorexie a proto jsem také týden skončila v nemocnici na pozorování. To už jsem byla v deváté třídě základní škole. Pořád jsem musela dávat krev aby mi mohli kontrolovat krevní obraz takže asi možná proto nesnáším když mi musejí tu krev někdy brát a dělá se mi z toho nevolno.

Měla jsem toho opravdu hodně a v nemocnici jsem byla snad jako doma při narození. Nezávidím mé mamce když hned po porodu musela zůstat dva měsíce semnou v nemocnici. V dnešní době je to trochu jiné. K doktorům nechodím když nemusím. Já mám tu výhodu že já dlouhodobě nemarodila. Naposledy opravdu v roce 1995 a mám to i v očkovacím průkazu. Od té doby mi skoro nikdy nic nebylo. Je pravda, že jsem měla jednou za čas jednodenní nevolnost ale to se do nemocí nepočítá. Už ani nevím co je to angína či chřipka. Alergická na nic nejsem a přesto mám celoroční rýmu.

Když už jsem měla nedávno zvýšenou teplotu a bylo mi opravdu nevolno tak jsem zašla k naší doktorce a naštěstí mi nepředepsala nějaké antibiotika na chřipku či angínu. To dělala jedna bývalá doktorka mých rodičů. I když někdo měl úplně něco jiného tak prostě vše léčila antibiotikama a bylo jí to jedno. Současná doktorka opravdu pečlivě pacienty vyšetřuje. Dokonce se jí při mém nastydnutí nelíbilo moje dýchání a tak mě rovnou vzala na EKG pro jistotu, ale vše naštěstí bylo v pořádku a já šla domu s tím, že na mě lezla nějaká viróza, která se během dvou dnů stejně vyléčila.

Od doby kdy jsem s přítelem tak uznávám dokonce i léčení z bylinek. Přítelovo rodiče se jinak ani neléčí než převážně z bylinek ze své zahrádky. Dokonce si vzpomínám, že mi bylo donuceno jejich bylinky také vyzkoušet. Lezla na mě nějaká viróza a já musela vypít nějaký bylinkový domácí čaj. Myslela jsem, že se pozvracím, ale vypít jsem to musela. Tak jsem to cucala snad dvě hodiny ten čaj. Myslím, že to byl dokonce bezinkový čaj, ale opravdu si nejsem jistá. Potom jsem dostala ještě nějaký čaj na kloktání na zánět. Pomohl ale jen od bolestí. Stejně tam ten zánět byl a musela si s tím poradit zubařka.

Užijte si dnešní krásný snad slunečný a bezdeštní den

Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

  • Věříte lékařům?
  • Když jste nemocná, léčíte se raději sama, nebo jdete k doktorovi?
  • Dáváte přednost západní medicíně, nebo východní?

Své příspěvky k tomuto tématu formou příběhů či zkušeností mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Pokud však chcete mít šanci na uveřejnění, a tedy i šanci na získání jednoho ze dvou dárků k tomuto tématu, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a dorazí do naší e-mailové schránky nejpozději 28. 6. 2012 v 15.00 hodin. Dárky jsou tentokrát dva - pro jednu z vyznavaček západní medicíny tu mám připraveny dva balíčky výživového doplňku Omega-3 Max od firmy Noventis a jedné z vyznavaček východní medicíny a samoléčby zašlu knížku Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama