Při placení jsem dostala hlasovací žeton a šla si prostudovat, jaké tři projekty se na tomto obchodě hlásí o přízeň. Komu mám dát hlas? Jsou to tyto, zde je jejich popis:

Cestou necestou, z.ú.

5b02a51e6ebceobrazek.pngProjekt: Diagnostika vážně ohrožených dětí v rodinách
Děti, které nemají dobré rodinné zázemí, jsou týrány nebo zanedbávány, potřebují vhodnou psychoterapeutickou péči. Aby tato pomoc byla účinná, je nezbytné dobře pochopit příčiny a potřeby dítěte. Projekt se zaměřuje na diagnostiku psychických problémů a vztahů v rodině u ohrožených dětí. Díky správnému vyhodnocení bude dětem a jejich rodičům poskytnuta včasná a cílená intervence směrem ke zlepšení jejich situace doma.

Centrum LOCIKA, z.ú.

Projekt: Pomozte dětem – zastavte koloběh generačního násilí

Domácí násilí se týká každého desátého dítěte v České Republice. Účinná cesta jak ho zastavit je pomoc právě těm nejzranitelnějším, dětem, pro které domov není bezpečným místem a kde jim násilí přijde běžné. Včasná pomoc umí zastavit koloběh násilí. Věříme, že účinnou prevencí domácího násilí je právě péče o zdravé vztahy mezi rodiči a děti. Podpořením projektu pomůžete 200 dětem k dosažení vnitřního pocitu bezpečí i jeho bezpečí faktického, aby mohli zažívat normální dětství bez násilí.
SŠ, ZŠ, MŠ pro sluchově postižené děti v Radlicích

Projekt: Multimediální tvůrčí dílna pro neslyšící děti
Multimediální tvůrčí dílna pro neslyšící děti, fungující při škole pro sluchově postižené děti ve Výmolově ulici v Praze Radlicích, je unikátní volnočasovou aktivitou určenou neslyšícím dětem a studentům. Ti se zde učí pracovat s kamerou a natáčet videa ve svém mateřském jazyce - českém znakovém jazyce. V současné době by neslyšící děti potřebovaly nové technické vybavení - kameru, klíčovací pozadí a další pomůcky, které by jim umožnily natáčet kvalitnější videa (např. i mimo budovy školy).

Mým favoritem se stala multimediální tvůrčí dílna pro neslyšící děti. Když jsem se dostala k počítači, našla jsem si všechny tři projekty a zajímalo mne, kolik má kdo hlasů. Na stránce https://itesco.cz/pomahame/list-of-projects/ si můžete průběžně sledovat, kolik hlasů jaký projekt získal.
 
Už jste se také zapojili? Nic vás to nestojí, jen velmi málo času, který věnujete pro dobrou věc.

O projektu

V obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Proč podpořit svého favorita

Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc

Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Celkem společnost Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.
5b02a53f76ecbobrazek.png

Jak jste na tom vy? Zapojíte se? Také máte rádi projekty, které pomáhají a mají smysl?

Reklama