Možná se ještě chystáte pořídit vašim dětem nové plavky, protože ty z loňska jsou čím dál těsnější. Potom buďte obezřetní a při výběru dvoudílnlých plavek pro malé slečny dvojnásob. Některé z nich totiž nemusí splňovat bezpečnostní požadavky.

Česká obchodní inspekce vydala varování před plavkami, které mohou být nebezpečné pro nejmenší spotřebitele, tedy děti do sedmi let věku.

„Oblečení pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno a dodáváno se šňůrami na stažení, funkčními šňůrami nebo dekoračními šňůrami v oblasti krku a zad. Dle normy nevyhovují výrobky s těmito prvky požadavkům na bezpečnost. V praxi to znamená, že hrozí riziko způsobené šňůrami na stažení, kdy je ohroženo zdraví dítěte při náhodném zachycení visících konců šňůr při hře a sportu, např. na vodních skluzavkách, prolézačkách atp.“varuje ČOI.

Při kontrolách bylo zjištěno, že právě takto nevyhovující plavky se na českém trhu objevily. Konkrétně jde o dívčí dvoudílné plavky KEYZI – TOSIA a dívčí dvoudílné plavky s KEYZI – JOLA, původně z Polska, které můžete vidět na obrázku níže.

plavkyplavky

Tyto plavky už by měly být staženy z trhu, ale možná jste si je stihli koupit. Pokud je máte doma, nezoufejte, můžete je v obchodě vrátit.

Foto: ČOI