Jste nemocné? Užíváte antibiotika? Dejte si pozor na vaginální mykózu!
Zima a chlad je obdobím, kdy nás často trápí angíny a jiná bakteriální onemocnění, kdy lékař ordinuje antibiotika. canestenNěkterým ženám se k léčbě často připojují další obtíže v podobě vaginální mykózy. Současná chřipková epidemie může mít za příčinu oslabení imunity a i když se zpočátku budeme léčit s virózou, může onemocnění přejít v nemoc, na kterou jsou nutná antibiotika. Pro mnohé ženy, které jsou náchylné k vaginálním potížím může být léčba antibiotiky rizikem pro vznik vaginální mykózy.

Vaginální (poševní) mykózu obvykle způsobují kvasinky rodu Candida.
Tyto kvasinky se běžně vyskytují spolu s dalšími mikroorganizmy v pochvě. Jsou součástí zdravé mikroflory poševního prostředí. Jestliže se rovnováha mikroflory naruší, kvasinky se přemnoží a způsobí onemocnění zvané mykóza.

Antibiotika a vaginální mykóza
Užívání antibiotik může být jednou z příčin vzniku vaginální mykózy. Antibiotika působí proti bakteriím, ale současně ničí i některé mikroorganizmy, které udržují zdravé prostředí pochvy. Užívání antibiotik může narušit rovnováhu poševního prostředí, počet kvasinek může díky tomu narůst a způsobit mykózu. Objeví se známé projevy jako je nepříjemný bělavý výtok tvarohovité konzistence, pálení a svědění pochvy.
Jestliže jste k vaginálním mykózám náchylná a zároveň se podrobujete léčbě antibiotiky, je vhodné tuto léčbu antibiotiky po poradě s lékařem doplnit antimykotiky.

Náš tip: Pro léčbu vaginální mykózy doporučujeme léčivé přípravky Canesten GYN CombiPack a Canesten GYN 1 den.

Canesten Gyn 1 den a Canesten Gyn combi  jsou volněprodejné léky k vaginální aplikaci ! Obsahují léčivou látku klotrimazol. Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Více najdete zde http://www.canesten.cz/canesten/vaginalni-mykozy/

canestenLéčbu doplňte doporučeným přípravkem pro intimní hygienu

V létě naše čtenářky testovaly mycí gel Canesten IntimGel k péči o intimní partie, který je vhodný používat i po dobu léčby vaginální mykózy. Jde o kosmetický přípravek, který neobsahuje antimykotickou složku, přesto jeho složení napomáhá úlevě od nepříjemných příznaků svědění a pálení v oblasti intimních partií. canestenMá zásadité pH, proto při aplikaci nepálí, navíc přirozeně pomáhá regenerovat zánětem namáhané intimní partie. Aplikujeme 2x denně a úleva vydrží až 12 hodin. Canesten IntimGel není určen pro každodenní hygienu a současně není ani náhradou poševních výplachů.  Vhodně však doplňuje léčbu lokálními antimykotiky a v případě potíží jej lze doporučit i pro těhotné. Mycí gel Canesten IntimGel lze volně zakoupit v lékárnách. Více na http://www.canesten.cz/canesten/vaginalni-mykozy/

Čtěte náš článek: Jak jste testovaly Canesten® IntimGel? Klikněte ZDE

Reklama