Přivolejme si jaro květinkovým tématem, hýřícím barvami, vůní, radostí a nápaditostí. Anebo také omluvou a proviněním. Záleží na tom, při jaké příležitosti jsme květinu dostaly. A kdy to bylo naposledy.

V souvislosti s dnešním tématem přemýšlím, kdy jsem naposledy dostala od svého manžela květinu. Moc na jejich nošení není. Raději koupí láhev vína, čokoládu, nebo mě pozve na večeři. Že by to mělo prapůvod v jednom dávném odmítnutí?

flower

Karafiáty

Byla doba, kdy mi manžel nosil květiny celkem pravidelně. K svátku, k narozeninám, k MDŽ, k výročí svatby či seznámení, k narození dětí.
A byla to také doba, kdy mi nosil jen a jen karafiáty. Nejvíc pak za účelem usmíření. Jenže tak jako jsem měla dost jeho výmluv a pozdních příchodů, tak jsem byla najedena už i těch „pitomých karafiátů“.
Před jednou takovou usmiřovačkou jsem mu je omlátila o hlavu se slovy: „Když už mi neseš kytku, alespoň trochu zapoj fantazii a nenos mi pořád jen ty pitomé karafiáty.“ Už jen pohled na ně ve mně vyvolával vztek.
Od té doby se manžel zasekl a dlouhé roky nepřinesl nic. Ani lísteček. A taky se uklidnil, nebylo potřeba dalších květin.

Fialky

Jednou jsme se vraceli pěšky domů z nějaké akce a on mi zničehonic natrhal fialky. Po dlouhé době nejen kytička, ale hlavně změna kytičky! Byla jsem dojata, byl jako mladý, sedmnáctiletý kluk, když mi je dával.
V hlavě mi probleskla myšlenka, že by mi třeba chtěl dát nějakou kytičku, ale neví, jak to svoje dávné, hrdé prohlášení, že už mi nikdy žádnou kytku nedá, prolomit. Nakonec ho prolomil, a dokonce zapojil i fantazii.

Kdy jsem tedy dostala naposledy květinu?

„Kopretiny“

Nezmíním tu poslední, ale tu, která mě nejvíc potěšila. Bylo to vloni při příležitosti naší stříbrné svatby. Měli jsme ji tak trochu atypickou, ve stylu, který jsme si nemohli před revolucí dovolit. Nikdy jsem si nepotrpěla na honosné kytice, ani růže moc nemusím. Mám ráda luční kvítí a ze všeho nejvíc miluju kopretiny, květiny letní lásky. Ale kde sehnat v dubnu kopretiny? Manžel bez mého vědomí objel několik květinářství, ale nikde je nesehnal. Měli jenom malinké v květináčích. A tak zapojil fantazii a sehnal bílé gerbery se žlutým středem, které se kopretinám opravdu hodně podobaly. A do toho vybral ještě do středu jednu červenou. Byť to byla kytička vcelku obyčejná, pro mě byla ta nejkrásnější. I tím, jak ji sám sestavil.
Z legrace jsem ještě prohodila, že se divím, že nepřinesl karafiáty.

Možná je dostanu letos, další výročí se blíží, ale nerada bych. Nic proti karafiátkům jako takovým, ale evokují ve mně vzpomínky provinilých očí. To už nechci.

foto

Byť vcelku obyčejná kytička, pro mě ta nejkrásnější

Téma dnešního dne: Při jaké příležitosti jste dostala naposledy květinu?

  • Nosí vám váš manžel (přítel, partner) květiny?
  • Nosí je jen tak, nebo jen při nějaké slavnostní příležitosti?
  • Ví, jakou květinu máte nejraději?
  • Nosí pořád tu samou, nebo je nápaditý?
  • Máte jistý druh květiny spojen i s nějakou určitou životní událostí?
  • Natrhal vám někdy třeba i luční kvítí?
  • Když vám zničehonic přinese květinu, pojmete podezření?
  • Jsou pro vás květiny i projevem omluvy?
  • Dostáváte všeobecně ráda květiny?
  • A jaké máte nejraději?

Pojďme přivolat tímto květinkovým tématem jaro a lásku!

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek od nás dostane pěkný dárek: Šampon a kondicionér Alterra / granátové jablko v kombinaci s aloe vera.
(Než dostane tu kytičku, aby byla krásná. :))

sampon