Čtenářka Janaa1 dělá malé cholerické výstupy svým dětem, ale na svého souseda nemá. Ten si vybíjí svou agresi bez ohledu na okolí. Děkuji Janoo1 za Váš příspěvek…

Hezký den všem.
 
A děkuji za zajímavé téma. Typy osobností jsme už od školy znali a uměli vyjmenovat asi všichni.I se základní charakteristikou. Představit si ale typického představitele dané kategorie je asi tak trochu nemožné, protože se tak trochu vždycky prolínají..tedy až do chvíle než jejího představitele potkáte. 

Nejdřív jsem se po přečtení zadání tohoto tématu chtěla začít smát, protože mě napadlo, že cholerik jsem já vždy ve chvíli, kdy vlezu do pokoje mých pubertálních dětí.Chce se mi řvát co he to za chlívek, ty věci popadnout a vyházet z okna a rozcupovat na tisíc kusů.Ale nejsem správný cholerik- spořádaně vycouvám, dveře zavřu a jen chvíli ječím. 
Cholerik je ale asi náš soused. Tedy ne asi, ale určitě.Dřív jsem s jeho ženou dost kamarádila-tedy kamarádíme se dodnes, jen návštěvy nejsou tak intenzivní. Její manžel je totiž sice společenský,ale cholerik. A tak s kdečím tříská, hází, při hokejovém zápase rozšlapal ovladač, když jsem u nich byla na návštěvě a nešla mu rozdělat lahev tak s ní prostě hodil o zem.  A za chvíli jako by nic...

Musím přiznat, že z těchto projevů jde v dané chvíli opravdu strach.Je to nepříjemné a já nevěděla kam se jeho agresivní výbuch v dané chvíli obrátí.A tak jsem si pomalu zvykla, že od sousedů se občas ozývají rány a třískání dveřmi. Je to nepříjemné a přiznávám, že se snažím pochopit, že si v dané chvíli ulevuje, ale pro mě je to nemyslitelné. Pokud se někdo neovládá a agresi vybíjí bez ohledu na okolí, tak je nebezpečný a já z něj mám strach. 
Jsem ráda, že typických choleriků není až tolik. Děkuji přírodě za to, že nás vlastnostmi podělila tak nějak částečně od každé trochu.Jinak bychom byli totiž pro okolí nesnesitelní.Ať už se jedná o jakoukoliv .Představa rozjuchaného sangvinika bez jakékoliv příměsi dalších vlastností taky není zrovna ideál.A tak by se to dalo říct o všem.
A tak i nadále budu raději při pohledu do pokoje mých dětí jen ječet, vydávat zákazy a příkazy a v duchu budu doufat, že z toho snad vyrostou a budou zas tak hezky pořádné jako když byly malé. A na sebe budu pyšná, že se ovládnu.

Soused je mi totiž docela děsivým příkladem toho, jak bych dopadnout nechtěla.

Janaa1


Co vás napadne, když se řekne cholerik?

  • Znáte nějakého?
  • Kdy je choleričnost  milá a kdy nemilá?
  • Máte z choleriků srandu, nebo strach?
  • Kdo je podle vás největší cholerik?
  • A je správný chlap cholerik, nebo flegmatik?
  • A vůbec, co vás napadne, když se řekne cholerik?

Vaše úvahy, postřehy, vzpomínky, historky, povídky, fotky i videa zasílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jestli to neuděláte tak uvidíte, tedy respektive neuvidíte odměnu za váš příspěvek! Neb jednu z těch, co zítra přispějí, odměním! Čím? To uvidíte!

Reklama