Přezouváte se dobrovolně, abyste ulevila nohám, nebo vám vaše zaměstnání brání v tom, abyste chodila, v čem se vám zamane? Nosíte dokonce předepsanou pracovní obuv? O tom dáme dnes na Ženě-in řeč

Tuším, že podobné téma tady nepadlo. A možná že by nadále zůstalo nedotčené, nebýt Jakuba a naší nové kolegyně Lucky. Jakuba, protože podobné téma navrhl na poradě, a Lucky, která ho možná inspirovala, protože si k všeobecnému překvapení nás všech přinesla do redakce „papučky“. Legrační bílé pantoflíčky, které si přezouvá, jakmile usedne k pracovnímu stolu. „To tě nezebou nohy?“ staraly jsme se se Sašou, neboť obě občas zimomřivě „klepeme kosu“ a představa, že bychom se ještě zouvaly do papuček, nám přišla přinejmenším divná. „Ne,“ usmála se bezelstně Lucka, „přece se nebudu celý den pařit v botách.“ Já nevím, jaké nosí Lucka boty, ale já se v těch svých rozhodně nepařím.

papuče

A tak mojí „pracovní“ obuví je ta, ve které přijdu do kanceláře. Přijde mi to elegantnější a flexibilnější. I když je tady všude koberec, přezouvání v práci tady nikdo neřeší. Vlastně bych málem zapomněla na naši kolegyni Kláru Wimmerovou, která občas mění kozačky za lodičky, takže je vlastně přezutá, ale zase ne tak docela, protože jejími pracovními „papučkami“ jsou střevíčky na vysoké podpatku. Klárka je totiž stále velice elegantní, a to by s bačkůrkami asi nebyla.

A tak zůstává Lucka se svými bílými papučkami tak trochu osamocena, ale nevadí to ani jí, ani nám. Koneckonců, tady se na dress code moc nedá.

Ale možná, že se na něj dá u vás v zaměstnání. Třeba pracujete ve zdravotnictví a musíte nosit předepsanou obuv. Třeba pracujete ve firmě, kde musíte nosit lodičky, i kdybyste nechtěla, nebo dokonce venku, a potřebujete boty přizpůsobené počasí a terénu. Ale možná je vaším pracovním oděvem uniforma a k ní adekvátní obutí.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své zkušenosti. Přezouváte se v práci? Dobrovolně, nebo z povinnosti? Jakou obuv v práci nosíte? Je nějaká speciální, „bezpečnostní“, nebo má spíš splňovat nějaká estetická kritéria? Chodíte v práci v bačkůrkách? Kdy vás napadlo se přezouvat? Přezouváte se i v létě, nebo jenom v zimě?

Napište nám na dnešní zvídavé téma na redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za příspěvek? Novou parfémovou vodu SENSUELLE od AVON

darek

Reklama