S příchodem podzimu jsme přestaly nosit otevřené boty a vytáhly jsme z botníků kotníčkové kožené nebo koženkové boty, lodičky vystřídaly uzavřené boty na podpatku nebo podzimní kozačky. Je chladno, musíme si proto nohy chránit před chladem.

přezuvky

Ráno se obujeme a ve všední dny jdeme do práce. Většina z nás se ale v práci nepřezouvá – pokud tedy přezutí nevyžaduje zaměstnání, které vykonáváme (zdravotnictví, různé provozy…).

Podnítilo to naši debatu v redakci – kdo se přezouvá a proč a kdo ne. Přece jen nejspíš v zaměstnání, kde musíte chodit upravení a v oblečení, které reprezentuje, nemůžete vytáhnout k sukni namísto elegantních lodiček bačkory nebo jinou lehkou domácí obuv. Takových prostředí je více. U nás v redakci je to tak půl na půl – nejčastějším důvodem je teplo a to, že se nohy v teplé obuvi potí. Také pohodlí –  když jste celý den v botách s podpatky, k večeru se přihlásí bolest, strnulost nohou a touha po úlevě, která přichází ihned poté, když se zujeme.

I přesto je mezi námi většina těch, co se během dne nepřezouvá. Pokud ano, jsou to spíš ženy než muži. Přitom je nám jasné, jak nohy v uzavřených botách trpí. Tedy jejich pokožka, která se potí, je v nevětraném prostředí, a tím pádem je náchylná k zápachu a možnému množení plísní. Protože zevnitř vlhká, tmavá a těsná uzavřená bota je pro tyto neduhy ideálním místem. A tak po příchodu z práce večer domů jsou nohy nejen unavené, ale také většinou zapáchají. K tomu přispívají materiály, ze kterých jsou boty vyrobeny, málokteré jsou prodyšné, spíš naopak. Oblibu plastických materiálů pro své výrobky mají i výrobci módní obuvi. Nemusí jít ale jen o zimní uzavřené boty. Stejně jsou na tom nohy, které jsou celý den v silonových punčochách či punčocháčích, ponožkách ze syntetických materiálů  a v těsně padnoucích lodičkách.

Nohám, které jsou celý den v prostředí nevětraných bot, je potřeba ulevit. Procvičte si několik uvolňujících cviků, promněte unavenou pokožku nohou, udělejte si malou masáž.

Večer je dobré dopřát jim koupel, nejlépe s nějakou uvolňovací esencí, a následně je promazat krémem na nohy – naším tipem jsou krémy Neutrogena. Pozornost vyžaduje i pokožka v meziprstí a na spodní straně nohou – zda ji nemáte postiženou plísní. Pokud ano, je nutné okamžitě zahájit léčbu – například přípravkem Canespor 1xdenně – krém či roztok. Jde o velmi účinnou a komfortní léčbu plísní na nohách. Aplikujeme jen 1x denně.. Pokud vás trápí zápach ze zpocených nohou, je dobré vyzkoušet speciální vložky Cidetex.

Naše doporučení pro zdravé nohy: Čtěte tyto uveřejněné články

Pokud jsou vaše nohy zasaženy mykózou, je nutné je léčit speciálním přípravkem. Bohužel důkladná hygiena ani preventivní krémy na nohy nejsou proti plísním nohou účinné. A nakazit se můžete kdekoliv, kde se zujete (ordinace lékaře, sprchy nebo šatny ve fitness centru, na návštěvě, v hotelovém pokoji, nakazit se můžete i od partnera, pokud mykózou trpí)

Pokud se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy na nehtech je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčením ihned, jak spatříte její příznaky.

Jak vyléčit mykózu nohou? Spolehněte se na prověřený přípravek Canespor 1x denně, který má výhodu v aplikaci: Stačí jej aplikovat jen 1x denně! Můžete si vybrat ze dvou variant, což je krém nebo roztok.

Canespor 1x denně krém

CanesporCanespor 1x denně krém je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně krém je jemný, nemastný bílý krém bez zápachu, který se snadno vstřebává do postižené kůže. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně krém je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Kdy použít Canespor 1x denně krém:

 • Vhodný k léčbě kožní mykózy nohou, zvláště mezi prsty.
 • Vhodný pro suchou a šupící se kůži.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně krémem:

 • Maže se jen 1x denně, před spaním.
 • Aplikuje se tenká vrstva na postiženou plochu s malým přesahem do zdravých částí kůže.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Canespor 1x denně roztok

CanesporCanespor 1x denně roztok je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně roztok je čirá, téměř bezbarvá tekutina. Svou lékovou formou je vhodný k aplikaci do míst, kde by aplikace krému byla komplikovaná - například do vlasů, ochlupených částí těla a do meziprstních prostor s projevy mokvání. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně roztok je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Kdy použít Canespor 1x denně roztok:

 • Vhodný k aplikaci do vlasů, ochlupených částí těla a meziprstních prostor.
 • Vhodný pro mokvající ložiska.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně roztokem:

 • Aplikuje se jen 1x denně, před spaním.
 • Přibližně 3 kapky postačí k ošetření plochy velikosti dlaně ruky a jemně se vetře do postiženého místa.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Více na www.canespor.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém a roztok jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku bifonazol.

Reklama