blobid0.pngSitcom z prostředí mobilní armádní chirurgické nemocnice se vysílal mezi lety 1972 až 1983. V oblasti seriálové tvorby patří mezi to nejlepší. Dodnes se nejen v Česku vysílají další a další reprízy. Představitelé hlavních rolí jsou v nich pořád mladí, ale ve skutečnosti už to taková sláva není. Jejich řady navíc značně prořídly.

Alan Alda (83)

Herec Alan Alda ztvárnil prostořekého Hawkeye Pierce, pro kterého nebyl žádný černý humor dost černý. Věděly jste, že jméno, se kterým se narodil, zní Alphonso D´Abruzzo? I po osmdesátce je Alan poměrně čilým staříkem a stále hraje.

image.png
Lorett Swit (81)

Hereckou kariéru Loretta Swit alias Margaret Houlihanová v devadesátých letech výrazně utlumila. Z očí veřejnosti ovšem nezmizela. Je vegankou, bojovnicí za práva zvířat a milovnicí jógy. Vydělává si mimo jiné navrhováním vlastních šperků a kreslením akvarelů. Na její tváři je ovšem bohužel dost znát, že proces přirozeného stárnutí se pokusila zvrátit plastickými operacemi.

5d80b2e434cb6image.pngJamie Farr (85)

Herec Jamie Farr se proslavil zejména postavou desátníka (později seržanta) Maxwella Q. Klingera, který po celou dobu nenáviděl válku a snažil se z ní všemožně utéct. Usiloval o to, aby byl považován za nesvéprávného, a proto si oblékal dámské šaty. Dodnes se herec sem tam objeví v nějakém filmu či seriálu.

5d80b32dc894bimage.png

Mike Farrell (80)

Výraznější role, než byl kapitán B.J. Hunnicutt se Mike Farrell nedočkal, ale i on zůstal herecké branži věrný. Objevil se například v jedné epizodě seriálu Zoufalé manželky. Za zmínku však stojí jeho významné ekologické, politické a společenské aktivity. Angažuje se v ochraně zvířat a spolupracoval například i s Greenpeace.

5d80b34ddd733image.pngFoto: Profimedia

Reklama