... a proto si čtenářka Ula dala do Nového roku předsevzetí, by se jí to podařilo. A že to nejsou vylomeniny lecjaké, to se můžete přesvědčit v jejím příspěvku k dnešnímu tématu.

Máte malé děti? Potom si možná zanotujete se čtenářkou Ulou v následujícím příspěvku k tématu...

Mé předsevzetí vzalo vždy za své

Dobrý den,
předsevzetí ohledně hubnutí si už nedávám. Po Vánocích jsem vždy byla tak přeslazená cukrovím, že na Silvestra jsem si vždy svatosvatě slíbila, že od prvního nebudu jíst sladké, budu večeřet do pěti hodin, budu se více hýbat a celkově udělám něco se svojí plnější postavou. Asi zřejmě vždy zapracovala psychika, že už druhého ledna jsem zase měla pěkně čokoládku na pohodu v ruce, v sedm večer mě honila mlsná a byla jsem na sebe pak naštvaná, že nejsem schopná mít pevnější vůli.

Takže hubnutí jsem už vzdala, snažím se spíše jíst hodně zeleniny, hýbat se a při třech malých dětech se to doma takový tělocvik, že na jídlo člověk pak ani nemá čas a někdy ani nervy. Nedávno mi totiž náš tříletý chlapeček začal trochu trucovat a stále leze na parapet do oken. Naštěstí nejde dolní část oken otevřít a horní mám zamčenou, tak jsem v klidu. Jak tak přelézal květiny, do jedné se vyčůral. Ani jsem to nevěděla, ale večer se nesl od okna nelibý zápach, tak bylo vše prozrazeno. Další den si po akci na nočníčku vzal dřevěný vláček a „hrál si s obsahem“ do té doby, než jsem to zjistila. Brigáda mě neminula. Další den udělal to samé, tak už jsem byla zoufalá. Myslím, že maminy na mateřské dovolené mi rozumí nejlépe. Mladší dítko jen s úsměvem pozorovalo, co se děje. Chlapeček potom běžel na WC, vyhodil zavěšené toal. sítko do mísy,
já nevědomky spláchla a už jsme mohli pomalu vytopit sousedy... Jo, s malými dětmi se člověk nenudí. Těším se, až toto nepříjemné období skončí. Takže bych si měla dát předsevzetí do nového roku: Vydržet v naprostém klidu a s úsměvem na tváři nelidské akce našich dětí, i když to dá někdy pěknou fušku.

Hezký den!
Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí, a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže, a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).

Reklama