píše naše čtenářka s nickem TTT a dodává: „krom puku v brance, událost, která dokázala lidi vyburcovat, vytrhnout z letargie, nečinnosti a dovést je k urnám“. I doma má veselo, protože manžel fandí opačnému kandidátovi.

Prezidentskou kampaň si užívám. Noviny, internet, televize, hovory lidí na autobusových zastávkách, letmé vtípky obchodníka se zákaznicemi….je zkrátka všude.

Já vím, čeho je moc, toho je příliš. Ale stejně jsem nadšená. Po dlouhé době je to, krom puku v brance, událost, která dokázala lidi vyburcovat, vytrhnout z letargie, nečinnosti a dovést je k urnám. První kolo mělo naprosto báječnou účast. Nezůstáváme tak jen těmi, co umí názor projevit  face to face pivní pěně mezi štamgasty. Otázka volby hlavy státu nás zajímá a chceme se na ní podílet.

Lidé nosí na klopách placky se svým vyvoleným kandidátem. Herci a umělci se předhánějí, kdo se dřív přihlásí na tu či onu stranu. Ne, že by jejich názor v mých očích cokoliv měnil.  Ale není to posun oproti parlamentním volbám, kdy mlčky klopíme hlavu a nenosí se nahlas sympatizovat s tou či onou stranou?  V podstatě nám přímá volba prezidenta dala to, oč se cinkalo za sametové revoluce: svobodu slova. Ne tu právními normami  danou, tu, kterou nosíme v sobě.

No jasně, že se najde pár kohoutů, co začnou vztekle prskat a přilévat oleje do ohně, respektive becherovky do dekretů. Kde by se tací nenašli. V podstatě jsme se ale udrželi v intencích naší národní povahy.  Vtípky a sranda padni komu padni. A tak spíš než jedovaté osočování  mezi  knížecími či zemanovci  umíme se povětšinou zasmát povedenému fóru z obou stran. A že se daří.

Každopádně bude o víkendu rozhodnuto. Mám jasného kandidáta. A když to Karel nevyhraje, smutná nebudu. Jsou to svobodné volby a to je naše výhra největší.  Nehledě na to, že to nejsou volby poslední.

Možná se mi bude i trošičku stýskat. Třeba po našem nevinném špičkování u snídaně. Jako vždy, jsme s manželem opět jiného názoru. Ale nejdeme na dřeň. Vážíme si názoru toho druhého a respektujeme ho.  Když o tomhle budou i příští kampaně, jsem spokojená.

Padni komu padni.

TTT

Milá TTT, vy na tom vlastně budete docela dobře. Když vyhraje Karel, můžete být spokojená, že to je váš kandidát. Když vyhraje Miloš, budete mít doma klid

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s volbou prezidenta vy, milé ženy-in? Přiznáte, koho budete volit? Jaký k tomu máte důvod? Byla jste tak rozhodnutá už v prvním kole, nebo jste musela volit jinak? Budete zklamaná, když nevyhraje váš favorit?Shodnete se s rodinou a svými přáteli, nebo jdete proti jejich přesvědčení? Také si kampaň užíváte, nebo se těšíte, až bude po všem?

Napište nám na dnešní téma „prezidentská volba“ na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama