Prezident republiky, Václav Klaus, přijel na oficiální návštěvu Moravskoslezského kraje spojem SC Pendolino.

 

 

 

 

Pravidelným spojem Českých drah SC Pendolino – linka SC501 - přijel dnes přibližně v 9.15 hodin prezident České republiky, Václav Klaus, s chotí na oficiální třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje.

 

 

 

 

 

„Když jsme plánovali návštěvu Moravskoslezského kraje, rozhodli jsme se dát přednost před zdlouhavou cestou automobilem tomuto pohodlnému cestování spojem Českých drah SC Pendolino. Mohu každému, kdo cestuje mezi Prahou a Ostravou, toto spojení jedině doporučit – doba strávená na cestě a pohodlí jsou plně srovnatelné i s leteckým spojením. Vlaky pendolino si zaslouží, aby se o nich hovořilo jedině jako o spolehlivém a pohodlném spojení,“ prohlásil prezident Václav Klaus po příjezdu do Ostravy na nádraží Ostrava Svinov.

 

Prezident Klaus cestoval spolu s manželkou Livií Klausovou a s doprovodem jako standardní cestující spojem SC 501 s odjezdem z pražského holešovického nádraží v 5.56 hodin. Na nástupišti jej při nástupu do vlaku přivítal generální ředitel Českých drah, Josef Bazala, který jej doprovázel během cesty do Ostravy.

 

„České dráhy jsou dnes schopny nabídnout spolehlivé a kvalitní služby i dalším představitelům České republiky při jejích cestách po regionech. Kromě vlaků SC Pendolino nabízejí České dráhy řadu kvalitních spojů kategorie EuroCity či InterCity splňující nejnáročnější požadavky na pohodlné cestování,“ doplnil Josef Bazala, generální ředitel Českých drah.

 

Prezident cestoval ve voze číslo 1 (vůz první třídy), pro cestu použil standardní jízdenku za 600 Kč dle tarifu SuperCity – stejně jako manželka a ostatní členové doprovodu. Na palubě vlaku prezident dostal v rámci jízdného první třídy občerstvení – teplý a studený nápoj; salámovou a sýrovou bagetku a drobný dezert. K dispozici měl výběr denního tisku a možnost poslechu hudby ze třech hudebních kanálů.

 

Prezident během cesty navštívil kabinu strojvedoucího, kde diskutoval se strojvedoucím Jaroslavem Měšťanem na téma ovládání sofistikované technologie rychlovlaků pendolino. V průběhu jízdy se prezident také pozdravil s ostatními cestujícími a navštívil vlakové bistro. Na palubě vlaku prezident poskytl také rozhovory zástupcům sdělovacích prostředků.

 

Po dojezdu do stanice Ostrava Svinov vyjádřil prezident vysokou spokojenost se spojením SC Pendolino a s kvalitou služeb ČD pro cestující; stejně tak velmi spokojena byla manželka prezidenta, která vyzdvihla vlaky pendolino nabízeným komfortem nad leteckou dopravu.

 

Přibližně čtvrt hodiny po deváté vlak SC Pendolino přijel podle jízdního řádu na nádraží Ostrava Svinov, kde prezidenta oficiálně přivítal hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský. Prezident si poté prohlédl rekonstruovanou budovu nádraží Ostrava Svinov, kde se zapsal do pamětní knihy stanice. Po krátkém pozdravení s občany Ostravy prezident následně odcestoval na oficiální návštěvu Moravskoslezského kraje.

 

Cesta prezidenta republiky spojem SC Pendolino do Ostravy byla během krátké doby již druhá jeho cesta vlakem v pořadí. V neděli 5. března prezident Václav Klaus s chotí využili zvláštního historického spoje na trase Praha – Stochov pro cestu do Lán při příležitosti oslavy narozenin prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

Aleš Ondrůj

Tiskový mluvčí Českých drah, a. s.

 

 

Reklama