Sdružení Žába na prameni bude dnes večer udělovat anticeny za nejhorší sexistické výroky loňského roku, ale my už víme, kdo je absolutním vítězem. Není to nikdo jiný, než svými bonmoty proslulý prezident Miloš Zeman. Za jaké výroky byl oceněn?

zeman

Zdroj foto: yakub88 / Shutterstock.com

Pan prezident byl nominován nejen za prohlášení o Češkách unesených v Pákistánu, ale také za výroky o ženách zahalených v burkách.

„S děvčaty se určitě nesejdu. Jednaly neprozřetelně a udělaly starosti rodině i českému státu,“ prohlásil Miloš Zeman v březnovém rozhovoru na Frekvenci 1.

Při návštěvě Zlínského kraje zase v řeznictví v Lechoticích na Kroměřížsku komentoval příchod migrantů do Česka: „Přijdeme o krásu žen, protože ty budou zahaleny v burkách od hlavy po paty včetně obličeje, kde máte jen takovou látkovou mřížku,“ uvedl. „Dovedu si představit ženy, kde by to bylo zlepšení, ale takových žen je málo a zrovna tady nikoho takového nevidím,“ dodal.

„Nejde o vypovídající anketu, z níž by bylo možné dělat dalekosáhlé závěry a podobně. Nemíníme tedy zvedat kazatelský prst, ale na určité výroky, jevy prostě společně s veřejností ukážeme a třeba se jim zasmějeme, stejně jako sami sobě,“ vzkazují Dana Radová a Karel Polanský ze sdružení Žába na prameni.

Reklama