Příspěvek čtenářky Elizy mě přesvědčil o tom, že svět je malý. Jak se v jejím článku dozvíte, má v partě kamarádů také Draka a Kočičku - zajímavá věc, jeden z mých velkých kamarádů je Košišta.

Elizo, nebuď smutná, že přezdívku nemáš - máš prostě jedinečné jméno.


Ahoj,

přezdívky, nebo po domácku podezdívky, jsou mým trochu bolavým místem. Asi proto že jsem osoba působící velmi racionálně, vždy při smyslech a pevně nohama na zemi, skoro nikdy se mě žádná přezdívka netkla. Prostě asi nemám žádný výrazný rys a v kombinaci s Eliškou (což v mojí generaci není obvyklé jméno) to nikdy nebylo potřeba.

Chovám si ve vzpomínkách jen pár. Například spolužáka, pro kterého jsem byla Elsa a krátké období přípravy na vedoucí pionýrů kde jsem podle šátku byla červená karkulka. Nijak jsem nesrostla ani se svým indiánským jménem Ještěrka, asi proto, že jsem si ho přidělila sama a nakonec není moc přiléhavé.

Trochu ošizená se cítím v nejnovější bandě kamarádů, kde každý má nějakou přezdívku, jen na mě se zatím nedostalo. Posuďte sami: můj manžel už je léta Hroch - líbí se mu, že je špinavej. Další kamarádi jsou: Kočička a Drak (jiný než náš dnešní průvodce), Želva a Kaloň (taktéž Pentozka a spousta další zvěře) a nakonec Panda a Veverka. Jenom já jsem pořád a pro všechny Eliška, pro mojí mamku bohužel často Elina, což nesnáším.

Jak vzniknul můj nick je nasnadě - Eliza je nejbližší možná odvozenina. Pak mám ještě naprosto soukromé a tajné přezdívky, ale ty tady rozhodně nebudu ventilovat :-)

Když to po sobě čtu, tak to vlastně není tak strašné, ale stejně bych ráda měla nějakou pěknou a přiléhavou „veřejnou" přezdívku. Je to marné, ale co si člověk neudělá sám, to asi nemá a kolik jmen máš, tolikrát jsi
na světě.

Hezký den :-)
Eliza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes o svých přezdívkách...

  • Jak jste k přezdívce přišli?
  • Máte jen jednu?
  • Dali jste někomu přezdívku? A proč?
  • Máte svou přezdívku rádi?
  • A co nick na Ženě-in, používáte ho ještě někde jinde?

redakce@zena-in.cz

Reklama