Přezdívku asi každý člověk někdy nějakou měl. Většinou k nim přicházíme na škole, nebo nám je dávají kamarádi. Sám jsem měl hned několik přezdívek... Draka používám dodnes a doma si říkáme jen přezdívkami - jsme trochu ulítlí do fantasy literatury, tak asi proto. Na střední mi říkali Jesus, byl jsem tenkrát takový dlouhovlasý hipík-dobračisko a zrovna se k nám dostal muzikál Jesus Christ Superstar - tak si to lidé asi nějak spojili. Ale nejlepší kamarád z těch dob mi říkal Apač. No, a takhle bych mohl pokračovat...

Ale dost o mě, zavolal jsem několika osobnostem, abych se jich zeptal na jejich přezdívky.

Míša Dolinová

oblicMěla jste nebo máte nějakou přezdívku?
Měla jsem přezdívku na pionýrském táboře. Říkali mi Cindy - tenkrát běžel v televizi Méďa Béďa a ten byl zamilovaný do medvědice Cindy. No a protože jsem Míša, tak mi tak začaly říkat.
Dneska mi říkají Dolinka, dokonce se tak někdy i podepíšu. Začal mi tak říkat režisér Varanský a režisér Sokolovský pro mě měl zase přezdívku Údolová (smích).

Jak vám říkali spolužáci ve škole?
Říkali mi Mišela - byla jsem z toho úplně nepříčetná, celou dobu. Nemysleli to ve zlém, ale mně se to hrozně nelíbilo. Miluju, když mi lidé neříkají Míšo, ale Michaelo - tak mi třeba říká manžel.

Dala jste někdy někomu přezdívku?
Svým holčičkám říkám veverky, když o nich píšu, když o nich mluvím, pořád.

Jiří Pomeje

oblicMěl jste nebo máte nějakou přezdívku?
Měl jsem přezdívku Gibon nebo Gibonek. Důvod? Protože mi Marcel Vašinka dal k třiatřicátinám sponzoringgibbona Lara v zoo. Předplatil mi ho na tři roky a my ho, tenkrát ještě s Míšou Kuklovou, sponzorovali dalších pět let. Gibon je taková opice s dlouhýma rukama - a u něj visela cedule Jiří Pomeje (smích).

Jak vám říkali spolužáci ve škole?
Ve škole mi říkali Pomík.

Dal jste někdy někomu přezdívku?
To teď nevím... ale ano, jednomu producentovi, se kterým teď začínám spolupracovat, jsem dal přezdívku Lyžař, protože jsem ho nemohl vůbec sehnat, jak stále lítal někde po horách.

Václav Upír Krejčí

oblicMěl jste někdy nějakou jinou přezdívku než Upír?
Jedna ženská mi říkala Ty moje zlatá peněženko (smích), ale raději zůstanu u toho Upíra. K tomu jsem přišel už na devítiletce.

Takže vám říkali už spolužáci ve škole Upíre?
Jéje, nejenom ti. Vzniklo to tak, že jsem hrál s dětským divadelním souborem v Rakovníku. Bylo to vánoční představení a já hrál kůzle z pohádky O vlkovi a kůzlátkách. Najednou vypadl proud, pamatoval jsem si, že v portále je svíčka, tak jsem pro ni došel. Jenže, jak jsem ji zapálil a nesl před obličejem, tak všichni volali: upír - to je upír! Nenáviděl jsem to, ale hrozně se to rozmohlo. Když chodili za námi kamarádi, ptali se: „Čau upíre, kde máš ségru upírku?“ Na vojně mi tak říkali nadřízení... Smířil mě s tím až spisovatel Bošek: Rozhodl se, že se mnou udělá představení, tak jsem mu volal a říkám: „Haló, tady Krejčí.“
„Ten fotograf?“
„Ale ne..
.
„Tak jakej Krejčí? Novinář?“
„No, jak jste se mnou chtěl udělat představení.“
„Jo, Upír, proč to neřekneš rovnou?“
Takže mi to zůstalo, i žena mi říká Upčo.

Dal jste někdy někomu přezdívku?
Ježiš, několikrát! Jedné módní návrhářce jsem dal jméno Nikita. Na Moravě jsem učil asi tři roky a tam jsem dal nějakému klukovi přezdívku Pérák - dneska je z něj policajt. Strašně moc přezdívek jsem dal... my komedianti máme takovou schopnost, že vytáhneme z člověka to nejdůležitější a začneme mu tak říkat. Většinou se to ujme.

Bára Štěpánová

oblicMěla jste nebo máte nějakou přezdívku?
Nemám přezdívku, ale doma mi manžel říká Krtek – vzniklo to asi někde na golfu

Jak vám říkali spolužáci ve škole?
Příjmením: Štěpánová.

Dala jste někdy někomu přezdívku?
Já nedávám moc přezdívky, spíš vymýšlím nová slova. Třeba svým pejskům, když koukají za plotem, říkám čumpesky, když jsou špinaví, jsou to prasopesi.

Reklama