„Po rozchodu s mým bývalým přítelem jsem myslela, že mi končí svět. Přestala jsem chodit do práce, přestala jsem jíst i normálně fungovat. Nikomu jsem nevolala, s nikým se nestýkala, jen doma koukala do zdi, brečela a měla opravdovou krizi. Bála jsem se, že se z toho snad nikdy nedostanu,“ vzpomíná Edita na svůj bolestný rozchod.
„Jednou jsem se ale z gauče zvednout musela a hned jsem na večírku potkala Lukáše. S největší pravděpodobností za to mohl alkohol, ale naprosto bez zábran a výčitek jsem s ním skončila u něj doma a rovnou taky v posteli. Ráno jsem očekávala, že se za trapného oblékání a hovoru o ničem rozloučíme a už o sobě neuslyšíme. Ale Lukáš hned začal plánovat, a ještě ten den jsme celý strávili spolu. Vlastně celý následující týden...“
5b068558058bcobrazek.png

„Cítila jsem se jako v sedmém nebi. Lukáš byl skvělý. Najednou jsem se zase smála, podnikala nová dobrodružství a byla samý zážitek. A on se do mě zamiloval. Stál o mě a bral to opravdu vážně. Já byla ale ze svého předchozího vztahu natolik rozbitá, moje srdce se zlomilo na tisíc malých kousků a moje city i myšlenky byly stále u bývalého partnera. A tak jsem se stáhla, odmlčela se, a nakonec dala Lukášovi sbohem. Výsledek? Rázem byla na světě zlomená srdce dvě,“ dodává Edita.

Převozníkem snadno a rychle

Být převozníkem, to je celkem zažitý terminus technicus, který je více než trefný. Ten, jenž vás převeze z nešťastného rozchodu do stavu, kdy je vám dobře, zůstává vždy na své „loďce“ a odplouvá, často raněný, zpátky, zatím co vy získáváte nové sebevědomí, sebedůvěru a energii na to, abyste začala hezky znovu a bez přebytečné bolesti.

Pokud se vy stanete převozníkem, s největší pravděpodobností to zjistíte až u onoho druhého břehu. My ženy tento status snášíme mnohem hůře a potupněji než muži, také nás to může více bolet. Chcete-li se případnému převoznictví vyhnout, nevstupujte do vztahu s někým, kdo nemá na 100 % vyřešenou svou minulost. Chcete-li naopak ušetřit nějakého muže, který vás hodlá nic netuše převézt k lepším zítřkům, do vztahu s ním nevstupujte, případně mu řekněte, co cítíte a jak se věci mají. Teprve pak se možná vyhnete zbytečným následkům, nedůvěře v lásku a zlomeným srdcím...

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama