V Brazílii zatkli dva turisty, protože si na veřejnosti převlékali ušpiněného oblečení!

V odletové hale mezinárodního letiště v brazilském Salvadoru zatkli dva německé turisty (muže, 64 a 66 let), jelikož se během čekání na zpáteční let do Německa převlékali ze špinavého do čistého oblečení před ostatními cestujícími.

Policii na ně zavolali brazilští spolucestující, jelikož se cítili pohoršení tím, že se tito starší pánové převlékali před zraky jejich manželek a dětí.

Po dvouhodinovém výslechu obvinila brazilská policie německé turisty z obscénnosti a sdělila jim, že jim hrozí trest vězení až v délce jednoho roku. Ženu-in o tom informoval Tomio Okamura, člen prezidia a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Němečtí turisté zdůvodnili převlékání tím, že těsně před cestou na letiště absolvovali výlet lodí a přitom si umokřili oblečení, proto se chtěli převléct rychle do suchého a navíc se jim na lodi udělalo špatně a jeden z obviněných německých turistů se ještě pozvracel a ušpinil se.

Nakonec policie oba turisty propustila, museli však podepsat, že se na vyzvání policejních orgánů opět kdykoliv vrátí do Brazílie, aby mohl být případ eventuelně došetřen.

Brazílii vloni navštívilo také asi 4,5 tisíce českých turistů a popularita této země mezi našinci každoročně stoupá.

Právě nyní vrcholí v Brazílii letní turistická sezona.

Reklama