Mám doma docela slušnou sbírku různých květináčů. Některé nové, některé starší, ale hlavně všechny plné. V jedněch jsou pokojové květiny a v dalších bylinky do kuchyně - pažitka, petržel, majoránka a tymián. A taky jsou všechny hliněné, což znamená, že jsou nevzhledně hnědé a časem i škaredě flekaté.
Zkoušela jsem je natírat, ale nebylo to ono - nátěr zašel a bylo to skoro horší, než dřív. Taky mě nebavilo přemýšlet nad přesazováním dopředu, abych měla vždycky natřeno a navíc když „převleču“ pokoj nebo kuchyň do jiných barev, chci, aby se k tomu květináče aspoň trošku hodily. Nakonec jsem koupila umělohmotné obaly na květináč. Teď už bylo barevné ladění bez problémů, protože obaly se dělají v nejrůznějších barvách, ale vadilo mi, že nejsou příliš ozdobné. A tak přišly ke slovu nůžky, lepidlo a ubrousky. No jistě - decoupage!
Na podzim se bylinky stěhovaly do oranžových obalů s kukuřicí, v zimě se na nás z bílých a modrých obalů smáli lední medvědi a teď na jaře? Na žlutých obalech se líhnou kuřátka a na zeleném sedí zajíc.
V pokoji tak často obaly neměním - syslík si vyrobil „pejskové“ květináče a v obýváku je teprve budu zdobit. Snažím se jen dodržet to, aby podklad ubrousku byl ve stejné barvě, jako je obal květináče a nevolím syté barvy, protože obrázek potom nevynikne.
Reklama