Novinka!!! Jediný enzymový doplněk stravy s obsahem živočišných i rostlinných enzymů na našem trhu!!!

 

MUCOS Pharma CZ, s. r. o., uvedla v těchto dnech na trh nový enzymový preparát - doplněk stravy Prevenzym. Byl vyvinut firmou MUCOS Pharma, světovým lídrem ve výrobě enzymových preparátů, jejíž léky Wobenzym a Phlogenzym se u nás úspěšně prodávají už přes deset let.

 

Prevenzym je určen všem věkovým kategoriím. Podporuje obranyschopnost a regeneraci organismu při zvýšené fyzické zátěži a psychickém stresu, v období výskytu virových a bakteriálních infekcí, u osob se zvýšeným rizikem vzniku civilizačních chorob a v průběhu stárnutí. Působí především jako ochrana proti mikrozánětům, jejichž hromadění může mít za následek celou řadu závažných zdravotních obtíží.

 

Mikrozáněty - předzvěst možných zdravotních komplikací

V průběhu celého života je lidský organismus vystaven působení vnějšího prostředí a některým škodlivým látkám produkovaným vlastním tělem. Takovéto agresivní vlivy snižují obranyschopnost organismu a způsobují tzv. mikrozáněty. Zpočátku je ani nevnímáme, neprojevují se totiž ve formě konkrétních obtíží. S postupem času, tím, jak se tyto mikrozáněty hromadí, však vytvářejí úrodnou půdu pro rozvoj závažných civilizačních chorob.

 

Úloha enzymů

Enzymy jsou speciální bílkoviny, které v organizmu působí jako biokatalyzátory, tj. urychlují biochemické procesy. Bez nich by nemohl existovat život. V současné době známe několik tisíc různých enzymů, z nichž každý plní svůj specifický úkol.

Při kontrole mikrozánětů mají zvláštní význam proteolytické enzymy, které štěpí bílkoviny na přesně stanoveném místě. Mohou tak mimo jiné ovlivňovat prostorové uspořádání, a tím i vlastnosti molekul, které mají v organismu významné řídící funkce. Tyto enzymy jsou přítomny v těle každého z nás a pomáhají zajišťovat rovnováhu imunitního systému tak, aby mikrozáněty proběhly bez následků.

 

Když vlastní enzymy nestačí

Zejména v podmínkách psychického či fyzického vypětí, při zvýšeném výskytu virových i bakteriálních infekcí a zcela pravidelně ve stáří dochází k hromadění látek vyvolávajících mikrozáněty a fibrózu (tuhnutí tkání). Pokud jejich množství už nedokáže náš organismus za účasti tělu vlastních enzymů zvládnout, mohou se rozvinout závažná onemocnění jako cukrovka, ateroskleróza, Alzheimerova nemoc, osteoporóza, revmatická onemocnění pohybového aparátu apod. Proto je vhodné podpořit přirozené obranné mechanismy podáváním vhodně zvolené kombinace proteolytických enzymů ve formě doplňku stravy.

 

Lucie Bílá a Prevenzym

Čelní stranu krabiček Prevenzymu zdobí fotografie Lucie Bílé, jejíž tvář je také na plakátech a dalších propagačních a informativních materiálech. Samotná zpěvačka k tomu uvádí: "Prevenzym patří do rodiny enzymových preparátů doktora Maxe Wolfa, zakladatele medicínského oboru systémová enzymoterapie. Jestliže Wobenzym, který už dlouho znám a mám s ním velmi dobré zkušenosti, je jeho dítě, o Prevenzymu se dá říci, že je vnukem. A já se ráda stala jeho kmotrou už proto, že vím, že je z dobré rodiny."

 

Z čeho se skládá Prevenzym?

Doplněk stravy Prevenzym je tvořen cíleně sestavenou směsí proteolytických enzymů živočišného (trypsin) a rostlinného (bromelain, papain) původu, doplněných rostlinným flavonoidem rutinem (fyziologicky účinná látka z pupenů pagodového stromu). Jedním z účinků trypsinu je zvyšování tekutosti krve, papain především snižuje množství imunokomplexů spojovaných se vznikem autoimunitních onemocnění, bromelain například zabraňuje rozvoji otoku. Rutin podporuje obranyschopnost organizmu tím, že na sebe váže volné radikály. Patří tedy mezi významné antioxydanty. Kombinace těchto enzymů s rutinem se tedy ve svém účinku doplňuje.

 

 

Kdy Prevenzym užívat?

Prevenzym je určen pro dlouhodobé, ale i krátkodobé užívání v nejrůznějším věku všude tam, kde hrozí virové a bakteriální infekce, chronický zánět, zvýšená fyzická či psychická námaha a výskyt chorob spojených se stárnutím a také v případech, kdy je potřeba podpořit regeneraci organismu.

 

 

Upozornění!

Je bezpodmínečně nutné užívat Prevenzym nalačno, nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle a alespoň 1/2 hodiny před dalším jídlem. Nerozkousané tablety vydatně zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Proteolytické enzymy obsažené v Prevenzymu jsou sice díky speciálnímu obalu tablety chráněny před poškozením kyselým prostředím v žaludku, přesto jeho nesprávné užívání snižuje vstřebávání, a tím i účinek.

 

Prevenzym je k dostání v lékárnách v balení po 60 a 180 tabletách. Balení po 60 tabletách je určeno pro 1 až 2týdenní užívání, balení po 180 tabletách pro podávání po dobu minimálně jednoho měsíce. Přestože je Prevenzym doplňkem stravy, všechny jeho složky i samotná výroba svou kvalitou splňují požadavky kladené na léky. Aktivita enzymů je chráněna acidoresistentním obalem, který brání jejich rozkladu v kyselém prostředí žaludku a rozpouští se až v tenkém střevě, kde dochází ke vstřebávání enzymů do organismu. Doporučené dávkování: 2krát denně 2 až 3 tablety. Děti od 3 do 12 let 1 tableta denně. Výrobek není určen pro děti do tří let! Nepřekračujte doporučené dávkování.

 

Více informací najdete na  www.prevenzym.cz