K tomu, aby vás začalo bolet v krku, stačí často jen málo. Krátká dešťová přeháňka nebo nečekaná změna počasí udělají své. Během několika hodin vás pak začne škrábat a pálit v krku, objeví se bolest při polykání, zarudnutí sliznic a někdy i otok mízních uzlin po stranách krku pod čelistí. Všechny tyto nepříjemné příznaky znamenají, že sliznice v krku byla napadena viry nebo bakteriemi a tělo se jejich útoku brání zánětem.

Již při prvních pocitech škrábání a řezání v krku můžete začít užívat známý přípravek s ledním medvědem ve znaku -  Preventan® Quattro, který zmírňuje průběh a zkracuje dobu obtíží. Nově přichází na trh s oblíbenou citronovou příchutí. Přípravek v prvé řadě obsahuje originální směs biologicky aktivních látek ProteQuine®, které významně podporují imunitní systém. Významnou úlohu v imunologické obraně sliznic hrajezejména sekreční imunoglobulin A (IgA) - protilátka, která pomáhá bojovat proti patogenům, které se dostaly do těla. ProteQuine®zvyšuje hladinu sekrečního IgA a tím podporuje imunitu.

prev

Další mimořádně účinnou látkou je kolostrum. Toto tzv. „první mléko“ savců neboli mlezivo obsahuje imunitní faktory, zejména imunoglobuliny, které jsou důležitou a potřebnou součástí imunitního systému. Další důležitou složkou kolostra je laktoferin. Jedná se o glykoprotein, jenž váže a dále transportuje železo, které je důležitým růstovým prvkem bakterií. Funkcí laktoferinu je železo vychytávat a zabraňovat tak růstu bakterií.

Neméně důležitou součástí je všeobecně známý vitamín C. Jedná se o antioxidant, který urychluje proces regenerace, zlepšuje a podporuje imunitní systém a dále je nenahraditelný např. při tvorbě kloubů, kostí či zubů.

Doplňky stravy Preventan® Quattro 12 a 24 tbl., jsou k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu za doporučenou cenu 137,-Kč (12 tbl) a 194,- Kč (24 tbl.) či výhodněji na eshopu www.farmax.cz

Reklama