Stanovení přesné diagnózy není v případě onemocnění virového původu jednoduché a na sto procent to umí pouze laboratorní test. Každopádně existují určitá pravidla, jak rozlišit běžnou virózu od chřipky jako takové. Obecně platí, že pravá chřipka, způsobená nejčastěji chřipkovým virem typu A, se vyznačuje brutalitou příznaků a dlouhodobou rekonvalescencí. Stavy podobné chřipce může však způsobit mnoho dalších virů. Příznaky u těchto onemocnění ale nebývají tak silné, nejsou doprovázené tak vysokou horečkou, riziko komplikací je mírnější a doba rekonvalescence bývá kratší. Podstatné je, že chřipková onemocnění včetně chřipky jsou vysoce nakažlivá a důležité je minimalizovat možnost nákazy.
5e3832911b457obrazek.pngSíla prevence

Ideálním přístupem, a to nejen u chřipkových onemocnění, je řešit včas prevenci a nečekat na nemoc. Nejlepší, co pro své tělo a zdraví můžeme udělat, je dlouhodobě se o něj dobře starat a dobře mu naslouchat. Vést především zdravý životní styl (aktivní pohyb, otužování, přísun vitaminů, dostatečný odpočinek, spánek apod.) a v době zvýšené nemocnosti dodržovat základní hygienická opatření (časté a správné mytí rukou, pravidelné větrání místností, užívání jednorázových kapesníků a ručníků).

Homeopatie partnerem v prevenci

Z klinické zkušenosti nejen českých lékařů a lékárníků je dobře známo, že v prevenci mohou významně pomoci i homeopatické léčivé přípravky. Jejich velikou výhodou je, že jsou bez lékových interakcí a bez známých nežádoucích účinků a mohou je užívat i rizikové skupiny pacientů (pacienti užívající mnoho léků, malé děti, těhotné a kojící ženy). Nejpoužívanějším homeopatickým lékem je přípravek Oscillococcinum, určený pro prevenci a léčbu chřipkových stavů, jako jsou například horečka, zimnice, bolest hlavy a kloubů, únava. Je bez lékových interakcí a mohou jej užívat i těhotné a kojící ženy. V rámci prevence se užívá jedna dávka týdně, která se nechá rozpustit pod jazykem. V lékárnách je také k dostání praktické rodinné 30dávkové balení. Před užitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci přípravku.
5e3832a23d05cobrazek.png

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Více na OSCILLOCOCCINUM.CZ

xlogo-boiron-e1568578974635.png.pagespeed.ic.E6wu5IaZxJ.png

Reklama