Moderní medicína zaznamenává velké pokroky na poli preventivní medicíny, ale i přes velkou snahu a úsilí společnosti a medicíny bohužel konstatujeme, že v gynekologii představují zánětlivá onemocnění asi jednu polovinu všech gynekologických chorob. Poruchy menstruačního cyklu s bolestivou menstruací může způsobovat zánětlivé onemocnění. Také se může projevovat až bolestivě při pohlavním styku, a tak výrazně narušovat manželské soužití.

Nakonec i bolesti při pohlavním styku, které často vyzařují i do vzdálených částí těla, jsou mnohdy výsledkem proběhlého zánětu a nepříznivě ovlivňují pohlavní život a často výrazně narušují partnerské soužití. Bohužel, záněty mohou být někdy příčinou některých prekanceros tj. stavů, které předcházejí nádorovému bujení.

Právě zde může sehrát pozitivní roli léčivý přípravek obsahující Lactobacillus - Fermalac vaginal, jenž je schopen přirozeným způsobem udržet normální poševní flóru, čímž dojde k zamezení nežádoucích patologických změn. Zmiňovaný lék se dále uplatňuje při aplikaci některých léčiv, jejichž následkem může dojít k negativní změně pH nebo vhodně léčbu doplňuje.

Přípravek Fermalac Vaginal se používá k obnově přirozeného bakteriálního prostředí v pochvě. Bývá to například po předchozí léčbě různých zánětů nebo k doplnění této léčby. Fermalac Vaginal by měly rovněž užívat ženy, které používají kontracepční gely, poševní výplachy a vaginální přípravky, které všechny mění poševní flóru. Přípravek lze preventivně používat i v průběhu gravidity, před a po gynekologických zásazích nebo kauterizaci. Fermalac Vaginal mohou užívat dospělé i mladistvé ženy, přípravek se může používat i v průběhu gravidity a v období kojení.

Reklama