Zánět dásní je onemocnění, které vzniká z mnoha různých příčin: nejčastěji jej způsobují bakterie zubního plaku, dále viry, v některých případech dokonce i hormonální faktory. Podívejme se, jak lze předcházet zánětům dásní, které jsou způsobeny zubním plakem.

Nejúčinnější a nejsnazší formou prevence je důkladné každodenní odstraňování plaku zubním kartáčkem. Pokud se zánět dásní rozvine v chronické onemocnění, provádí odstranění plaku zubní lékař. Důležité je čištění zubů dvakrát denně, správné používání kartáčku, o mezizubní prostory bychom měli dbát zubní nití nebo speciálními mezizubními kartáčky.

Meridol

Samotné mechanické odstranění plaku zubním kartáčkem však nestačí. Odborníci doporučují používání přípravků se speciálním chemickým složením, které působí antibakteriálně, tedy chrání před rozvojem nového zubního plaku a eliminují jeho zbytky v ústech. Součástí prevence by měla být kvalitní zubní pasta a ústní voda s obsahem antibakteriálních složek, která vhodně doplní mechanické čištění kartáčkem. Chemická prevence plaku by měla působit dlouhodobě a selektivně na patogenní bakterie – tak, aby vedlejšími účinky neničila přirozenou bakteriální mikroflóru ústní dutiny.

Zubní pasta meridol® obsahuje kombinaci dvou aktivních látek: aminfluoridu a fluoridu cínatého, které účinně zabraňují tvorbě a šíření plaku a zánětu dásní, jak dokazuje řada klinických studií. Její pravidelné používání pomáhá udržovat dásně zdravé, při potížích zajistí dásním potřebnou regeneraci.

Ústní voda meridol® je určená k přímému použití (nemusí se ředit vodou) a díky aminfluoridu a fluoridu cínatému působí protizánětlivě i jako dlouhodobý spojenec v boji proti zubnímu plaku.

© 2014 GABA International AG – všechna práva vyhrazena

Reklama