cl.jpg
Foto: Shutterstock

Herec a bývalý profesionální sportovec je i ve svých čtyřiasedmdesáti letech osvalený a pravidelně cvičí. K tomu, aby se udržoval v dobré kondici a v dobrém zdraví, mu prý v posledních pěti letech pomohla převážně veganská strava. Informoval o tom ve svém newsletteru, který zájemcům pravidelně posílá na e-mail.

Není stoprocentním veganem, ale asi 80 % jeho stravy za posledních pět bylo bez živočišných produktů. Občas udělal výjimku a dal si svůj oblíbený steak nebo vídeňský řízek.

Arnold Schwarzenegger uvedl, že díky omezení živočišných potravin se cítí zdravější a mladší. Navíc mu to pomohlo výrazně snížit hodnotu LDL (takzvaného špatného) cholesterolu, z čehož byl překvapený i jeho lékař.

„Můj špatný cholesterol je tak nízký, že si můj lékař myslel, že jsem možná jiným člověkem,“ napsal herec v newsletteru. K tomu mu kromě úpravy jídelníčku jistě pomáhá i pravidelný pohyb. V předchozích vydáních jeho e-mailového zpravodaje se například pochlubil, že cvičí šestkrát týdně a každý den se zaměřuje na jinou část těla. O tom, že si nevymýšlí a v posilovně je pořád jako doma, se můžete přesvědčit i na jeho Instagramu, kam občas sdílí video z tréninku.

Zdroje: Arnold Schwarzenegger newsletter, Insider, Instagram