af10a92b-a86d-485b-b805-841e5dcecfce.jpg

Foto: Netflix

Sestry Rebecca a Elissa Wall v novém dokumentu Netflixu Modlit se, poslouchat, neodmlouvat (Keep Sweet: Pray and Obey) otevřeně promluvily o hrůzách, kterým čelily, když vyrůstaly jako členky FLDS.

Dokument, který měl premiéru ve středu 8. června, odkryl ohavné zločiny, jež se vůdci FLDS Rulon Jeffs a jeho syn Warren Jeffs dopustili při vedení polygamního kultu. Nyní jedna z Rulonových bývalých manželek Rebecca promluvila o svém nuceném sňatku a popsala okamžiky, kdy musela mít s tehdejším osmdesátníkem poprvé sex.

„V 19 letech jsem nevěděla, co fyzicky obnáší otěhotnění. Nečekala jsem, že se mě Rulon Jeffs jakýmkoli způsobem bude dotýkat,“ pokračovala. „Proč to dělá člověk, natož proč mi to dělá prorok Boží?“

Tehdy 19letá dívka také prozradila, jakou výmluvu si vymyslela, aby se s ním vyhnula sexu. „Byla jsem chytrá, věděla jsem, že je unavený, takže jsem ho nechala, aby si lehl do postele a masírovala jsem mu nohy,“ řekla v dokumentu. „Udělal bych cokoli, abych ho přiměla usnout. A pak procházely i další noci, aniž by se mě dotkl. Fungovalo to.“

456144d8-f842-4c4d-9520-cf0e515d20ce.jpg

Foto: Netflix

FLDS byla vytvořena na počátku 20. století skupinou mormonů, kteří byli vyloučeni z Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů, protože se odmítli vzdát polygamie – sňatku s více ženami. Poprvé byla založena v roce 1930 a Rulon sloužil jako její vůdce od roku 1986 až do své smrti v roce 2002, což pak přimělo jeho syna Warrena, aby převzal funkci „proroka“.

Zatímco sloužil jako samozvaný vůdce, oženil se, sexuálně zneužíval děti a donutil další mladé dívky, aby se v komunitě provdaly za dospělé muže. Nakonec byl v roce 2008 zatčen a obviněn ze dvou trestných činů sexuálního napadení dětí. V té době měl více než 70 manželek, z nichž 24 bylo nezletilých.

Mnoho z obětí Rulona a Warrena mluvilo o hrozném zneužívání, kterému čelily, když vyrůstaly v sektě. Na jejich svědectví se můžete podívat v rámci čtyřdílného dokumentu režírovaného Rachel Dretzin, který je aktuálně k vidění na Netflixu.

Zdroj: Autorka článku, Dokument Modlit se, poslouchat, neodmlouvat, NetflixerOTT PlayDaily Mail

Reklama