V hlavní roli proužky
Námořnický styl se dá uplatit nejen v outfitu, ale i v interiéru. Patří k němu zejména modrobílé proužky a symbol kotvy. Do ložnice si můžete pořídit například pruhované povlečení značky Bonprix. Jestliže upřednostňujete jemnější proužky, může být tou pravou volbou pro vás povlečení z Písecké lůžkoviny. Moře evokuje i povlečení s kotvami z levne-povleceni.cz nebo tyrkysový kousek z Bonami.
5ed4d4e7e667aobrazek.png
5ed4d4f4e9a58obrazek.pngFoto: Bonprix, Písecké lůžkoviny, levne-povleceni, Bonami

Prstem po mapě
Pakliže se nikam nedostanete, zkuste to alespoň prstem po mapě. K tomu vám dobře poslouží nástěnka s mapou světa z Bonami. Připínáčky si na ní navíc můžete vyznačit, kde všude už jste během života byla. Plánujete-li letos tour po Česku, mohla by se vám hodit stírací mapa České republiky. Každý navštívený kout jednoduše setřete mincí a objeví se ilustrace daného místa. Tak schválně, za jak dlouho odkryjete celé Česko? Mapu si můžete na zeď umístit i v podobě samolepky. Třeba někam, do vašeho koutku s křesílkem, kde si budete následně listovat třeba cestopisem Afrika snů a skutečnosti od dua Zikmund, Hanzelka.
5ed4d55ca98bfobrazek.png
5ed4d57aeaa64obrazek.pngFoto: Bonami, bestdarky, rawe

Výhledy, co neomrzí
Samolepek, které vám budou připomínat cesty a cizí kraje, je opravdu mnoho. Z pohodlí domova se můžete dívat například přímo do Paříže na Eiffelovu věž. V obýváku nebo v ložnici se bude skvěle vyjímat také některý z plakátů. Kochat se můžete například mořem. Krásně vypadá i sada pěti obrazů.

5ed4d6403632dobrazek.png
5ed4d67c93c2aobrazek.png
5ed4d68cecbf2obrazek.pngFoto: bonami, chinaexpress, posters, desenio

Nejen mušle
Klasikou, která neomrzí, jsou nejrůznější mušle a kamínky. Z těch si můžete sama doma jednoduše vyrobit stylové dekorace. Stačí je naskládat do misky, na tácek nebo jen tak na stůl. Myslete ovšem na to, že méně je více. Dekorativní mušličky seženete například na Bellarose.
5ed4d6bee2482obrazek.png
5ed4d72b2e7e7obrazek.pngFoto: shutterstock, bellarose

K moři vás přenese i skleněná karafa ve tvaru slzy s výpletem z přírodního ratanu, která se skvěle hodí do interiéru v přírodním stylu, ale i na terasu. Skvěle vypadá i závěsná dekorace, kterou si můžete buď koupit, nebo si ji vyrobit podle našeho návodu. Stylový je i černý globus Mauro z Bonami, který snadno zapadne do minimalistického interiéru. Stejně tak zlatá kotva, která značí, že domov je naším ochranným přístavem. I do bytu si můžete také pořídit závěsné křeslo Baboon od Bonami. 
5ed4d7c04975aobrazek.png5ed4d7d66af36obrazek.pngFoto: wish, bellarose, bonami, butlers

Bambus
Přírodním materiálem, který rovněž evokuje vzdálené kraje, je bambus. Z něj je například lustr z Jysku. V domácnosti se vám neztratí ani úložný koš z mořské trávy od Butlers. Krásně vypadají i bambusové misky Bonami. 
5ed4d8d0bc987obrazek.png
5ed4d8b4c81caobrazek.png
Foto: jysk, butlers, bonami

Minimalismus
Abyste si připadala jako na dovolené, nepotřebujete mušle, kotvy ani proužky. Bohatě postačí přírodní materiály a dostatek světla. Inspirujte se následujícími interiéry. 
5ed4d909dc3ffobrazek.png
5ed4d95c51623obrazek.pngFoto: shutterstock

Čtěte také:

Reklama